5 لپ تاپ برای بازی خورها!

نوشته آرش زاد 29 شهريور 1389

لپ تاپ هایی که اصولا برای بازی ساخته می شوند باید دارای خصوصیات بارزی نسبت به دیگر مدل های رقیبان خود باشند تا بتوانند فرایندهای سنگینی را پردازش کنند. لپ تاپ های مختص بازی از نظر سخت افزاری باید قدرتمند باشند و در عین حال نباید وزن سنگینی داشته باشند تا کاربران آن ها بتوانند آن ها را به سادگی یک مدل معمول جا به جا نمایند. عمل محاسبات سنگین و رندر کردن ایده آل بازی ها در کنار فضای محدود لپ تاپ و نیز خنک نگه داشتن این مجموعه کار بسیار سختی است که تنها از عهده مدل های خاصی بر می آید. اینگونه لپ تاپ ها همچنین باید دارای وضوح بالای تصویر (دست کم نسبت به اندازه صفحه نمایش)، طراحی جذاب و پردازنده قوی برای مدیریت انواع کارهای فراتر از بازی نیز باشند.

در این پست نگاهی می اندازیم به 5 لپ تاپ مختص بازی که امروزه می‌توانید آن ها را تهیه کنید.

Toshiba Qosmio X505

Toshiba-Qosmio-X505.jpg

این مدل از لپ تاپ توشیبا با داشتن صفحه نمایش 18.4 اینچی، جایگزینی برای کامپیتور های رو میزی است. بله! صفحه نمایش 18.4 اینچی برای یک لپ تاب که مسلما شما با داشتن این ابعاد نباید انتظار وزن سبکی از آن باشید. Toshiba Qosmio X505 دارای وزنی معادل 10 پوند است که البته با داشتن چنین وزنی، دست شما را برای داشتن یک کامپیوتر قدرتنمد قابل حمل باز گذاشته است. از طریق صفحه نمایش بزرگ این مدل می‌توانید فیلم های 1080p را با وضوح کامل به نمایش بگذارید. صفحه کلید این لپ تاپ به صورت مسطح طراحی شده و نیمه براق است. این سری از لپ تاپ های توشیبا دارای مدل های مختلفی برای انتخاب است. مدل های پایه آن دارای پردازنده i5 و مدل های حرفه آن دارای i7 چهار هسته ای است. تمامی این مدل ها دارای پردازنده گرافیکی قدرتمند انویدیا 360m هستند که به شما اجازه بازی کردن انواع بازی های امروزی با بالاترین کیفیت را می دهد. با این حال این لپ تاپ با داشتن چنین مشخصاتی قیمت چندان زیادی ندارد.

مدل های پایه core i5 معمولا دارای قیمیت زیر 1200 دلار هستند در حالی که مدل های قدرتمند core i7 قیمت شان به 1600 دلار و یا کم تر می رسد.

Origin EON18

Origin-EON18.jpg

اگر واقعا فکر می کنید که شما یک بازی خور حرفه ای هستید، شاید این مدل بهترین گزینه پیشنهادی برای شما باشد! Origin EON18 نیز با داشتن صفحه نمایش 18.4 اینچی، لپ تاپی است که توسط بازی خور ها، برای بازی خور ها ساخته شده و به همین دلیل هم توجه به خصوصی در مورد بودجه خرید کاربران آن نشده است. از همین رو، ابتدایی ترین مدل این سری دارای پردازنده گرافیکی Radeon HD 5870، پردازنده Core i7 چهار هسته ای و صفحه نمایش 1080p کامل است. مدل سفارشی شده این سری می‌تواند تا 3 عدد دیسک سخت و 2 کارت گرافیک را در یک لپ تاپ پشتیبانی کند و نیز دارای رنگ ها و طرح های گرافیکی اختیاری نیز هست.

مطمئنا چنین لپ تاپ قدرتمندی اصلا ارزان نیست! مدل پایه Origin EON18 از قیمت 2000 دلار شروع می‌شود و مدل سفارشی شده آن نیز بیش از 4000 دلار قیمت دارد. لپ تاپی که کمتر نمونه مشابهی را می‌توان برای آن پیدا کرد.

ASUS G73

ASUS-G73.jpg

این لپ تاپ با دارا بودن طراحی متفاوت نسبت به سایر مدل های تولید شده برای سری های بازی، با الهام گرفتن از جنگده های رادار گریز دارای رنگ سیاه مات است. این مدل با داشتن 17.3 اینچ صفحه نمایش امکان نمایش کامل 1080p را به شما می دهد. پردازنده آن core i7 و کارت گرافیک آن نیز Radeon HD 5870 است. این مدل از ASUS با داشتن چنین سخت افزاری آن را قادر می سازد تا پا به پای لپ تاپ های گران قیمت و بوتیکی مانند Origin EON18 خود نمایی کند اما تولید انبوه G73 باعث می‌شود تا قیمت آن تا حد مطلوبی پایین بیاید.

شما با داشتن 1600 دلار می‌توانید به راحتی این مدل را تهیه کنید و از بازی کردن با آن لذت ببرید.

Lenovo Ideapad Y560

Lenovo-Ideapad-Y560.jpg

اگر به دنبال لپ تاپی برای بازی هستید و در عین حال نمی خواهید پول زیادی را برای آن خرج کنید، این مدل گزینه مناسبی برای شماست. Y560 دارای صفحه نمایش 15.6 اینچی است. حدود 6 پوند وزن دارد و مدل پایه آن دارای پردازنده i3 و کارت گرافیک Radeon HD 5730 است.

قیمت سایت برای مدل پایه تنها 900 دلار است و شما تنها با پرداخت 50 دلار بیشتر می‌توانید مدل i5 آن را خریداری کنید. همه چیز نشان دهنده آن است که Ideapad Y560 بهترین انتخاب ممکن برای بازی خورهای کم بودجه است.

ASUS G51

ASUS-G51.jpg

این سری از لپ تاپ های مشهور ASUS دارای رنج قیمت متفاوتی است. تمامی مدل های موجود در این سری از GTS360M انویدیا به عنوان پردازنده گرافیکی استفاده می کنند و صفحه نمایش 15.6 اینچی دارند. اگر 1000 دلار دارید، شاید دیگر درنگ کردن برایتان جایز نباشد! نمونه ای از مدل های این سری با داشتن پردازنده core i5 تنها با قیمت 1029 دلار به فروش می رسد. مدل های گرانتر این سری دارای پردازنده i7 می باشند و از قابلیت Nvidia 3D Vision و دیسک بلو ری نیز پشتیبانی می کنند.

ابن 5 مورد تنها نمونه ای از لپ تاپ های ارائه شده برای بازی است. ما سعی می کنیم تا در آینده نمونه های بیشتری را به شما معرفی کنیم. احتمال دارد در بازار کشور قیمت ها از آنچه که در اینجا گفته شده متفاوت باشد. از همین رو قیمت ها به دلار آورده شده اند. اگر شما نیز لپ تاپ به خصوصی را برای بازی می شناسید در نظرات این پست، آن را به دیگران معرفی کنید.