نوشته ها مربوط به بخش یاهو

یاهو ۷۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند

گویا قرار نیست که مشکلات اقتصادی یاهو دست از سر این شرکت بردارد. در حالی که شرکت‌های مشابه و بزرگ دیگری مانند گوگل و فیس‌بوک، در ماه قبل حقوق کارمندان خود را تا میزان ۱۰ درصد افزایش دادند و یا پاداش‌هایی برای آنان در نظر گرفتند، شایعاتی پیرامون تعدیل نیروی شرکت یاهو به‌گوش می‌رسد. یاهو در همان موقع اعلام کرد که قصد دارد تا در این ماه، حدود ۱۰ درصد از کارمندان خود را اخراج نماید.

yahoo-layoffs-700-employees.jpg

حالا این اتفاق در حال رخ دادن است. یاهو قصد دارد تا فردا حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ نفر از کارکنان خود را از این شرکت اخراج نماید. احتمال می‌رود که این تعدیل در بخش محصولات یاهو به سرپرستی Blake Irving باشد هرچند ممکن است که این اخراج در بخش‌های دیگر نیز اتفاق افتد و عمدتا نیز در واحدهای امریکا خواهد بود.

ادامه نوشته یاهو ۷۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند.
بالاي صفحه

AOL قصد خرید یاهو را نیز دارد!

وال‌استریت‌جورنال گزارش داد که AOL به همراه چند شرکت سرمایه‌گزاری دیگر در حال مذاکره با یاهو برای خرید این شرکت هستند. در حال حاضر سهم بازار AOL یک‌دهم یاهو است و احتمالا این کمپانی با خریدش قصد افزایش چند برابری سهم خود در بازار را دارد. از طرفی نیز این شایعه عنوان شده که این یاهو است که به‌دنبال خرید AOL می‌باشد!

yahoo-and-aol.jpg

هنوز هیچ تاییدیه رسمی در رابطه با این موضوع مطرح نشده اما آنچه که گمان می‌رود این است که یاهو هیچ‌گاه تن به فروش خود نخواهد داد چرا که ۲ سال پیش هم پیشنهاد مشابهی از سوی مایکروسافت برای خریدش مطرح شد اما آن‌را رد نمود. حرص خرید سایت‌ها و شرکت‌های مختلف توسط AOL در چند وقت گذشته بسیار بالا رفته است. این شرکت چندی پیش، تک‌کرانچ را با قیمت بالایی خرید و علاوه بر آن‌ها، AOL در همین چند وقت گذشته، Thing Labs و سایت ویدیویی 5min را هم به جمع دارایی‌های خود اضافه کرده است.

ادامه نوشته AOL قصد خرید یاهو را نیز دارد!.
بالاي صفحه

همکاری یاهو و مک آفی در یک طرح جدید

امنیت در سطح نت از جمله مسائلی است که همیشه در راس امور مهم شرکت های سرویس دهنده قرار می گیرد. برقراری امنیت نیز یکی از وظایفی است که سایت های بزرگ می بایست آن را در مورد کاربران خود اعمال کنند و حالا این بار، یاهو نیز به کمک تکنولوژی شرکت مک آفی، طرحی را در مورد برقراری امنیت برای کاربران سایت خود به اجرا در آورده است.

SiteAdvisor

اگر خاطرتان باشد چند وقت پیش، مک آفی پروژه ای را تحت عنوان Site Advisor به اجرا در آورد. برنامه کوچکی که با نصب بر روی مرورگر کاربران باعث می‌شود تا درباره میزان امنیت وب سایت های مورد بازدید، آن ها را آگاه سازد. یاهو نیز به کمک همین برنامه البته به روشی آسان تر، این خدمات را به کاربران خود ارائه خواهد داد. پروژه جدید و (در حال حاضر) آزمایشی یاهو SearchScan نام دارد. یاهو هدف از ایجاد چنین سرویسی را آگاه سازی کاربران در مورد کسب اطلاعات مورد نیاز برای وب سایت های مورد بازدید آن ها، اخطار در مورد دانلود فایل های مخرب و نیز سایت هایی که ایمیل های ناخواسته ارسال می کنند بیان کرد. به نظر می رسد این طرح از آن چه گوگل در مورد نتایج جستجوهایی که برای کاربران خود به نمایش می گذارد کامل تر باشد و از این نظر زنگ خطری است برای آن!

حالااز این پس شما هنگام جستجو در وب سایت یاهو، اطلاعات بیشتری در مورد نتایج به دست آمده کسب خواهید کرد. ضمن اینکه از این آدرس می‌توانید این قابلیت جدید را به طور دلخواه برای خود تنظیم کنید. یاهو منتظر نظرات شما در مورد طرح جدید خود است. اگر نظری در این مورد دارید، یا در همین صفحه، یا اینکه در وبلاگ جستجوی یاهو آن را بیان کنید.

بالاي صفحه

سرویس جدید یاهو، آمارگیر وب سایت!

هفته گذشته، شرکت یاهو، سایت سرویس دهنده تحلیل و آمار IndexTools را خریداری نمود. حدودا 1 هفته بعد از این ماجرا نیز، Dennis Mortensen در وبلاگ خود خبری را مبنی بر اعلام تمایل مدیران یاهو برای رایگان کردن این سرویس منتشر کرد. این تصمیم یاهو به احتمال زیاد در پی ارائه خدمات رایگان سرویس های مشابه گوگل و مایکروسافت اتخاذ شده است. همانطور که می دانید، سرویس Analytics شرکت گوگل (که در سال 2005 تاسیس شده است) از جمله سرویس هایی است که بسیاری از سایت ها و وبلاگ های مطرح برای تحلیل آمار سایت خود از آن استفاده می کنند و حالا پیدا شدن رقیب جدید و پر خطری مانند یاهو شاید زنگ خطری برای این شرکت بزرگ باشد.

IndexTools که تا قبل از این، خدمات تحلیل داده های وب سایت های خود را با قیمتی بین 49 تا 290 دلار ارائه می داد، هم اکنون کلیه این سرویس ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران عضود خود قرار داده است. بنا به گفته Mortensen تعداد این کاربران به عددی بالغ بر 3000 مشتری می رسد. بنابر این، در حال حاضر سرویس دهی رایگان تنها در اختیار کاربران عضو سایت است و به زودی (به احتمال زیاد در آپدیت بعدی نرم افزار این سایت) باید منتظر ارائه سرویس دهی رایگان به کلیه کاربران سرارسر دنیا از طرف یاهو باشیم.

بی شک این یک توسعه مهم در صنعت تحلیل و داده های آماری وب سایت هاست اما اهمیت این توسعه برای شرکت یاهو چیزی فراتر از این است. مطمئنا اگر یاهو موفق به جلب نظر صاحبان وب سایت ها و وبلاگ ها برای استفاده از خدمات رایگان سیستم آماری خود شود (که کاری نه چندان آسان به نظر می رسد)، می‌تواند اطلاعات زیادی را در مورد سایر اهدافی که مد نظر دارد به دست بیاورد. باید دید تاثیر این ایده جدید یاهو برای جذب کاربران جدید چه عکس العملی را از طرف شرکت های گوگل و مایکروسافت به همراه خواهد داشت.

به نظر شما آیا این مسئله بر روی پیشنهاد مایکروسافت مبنی بر خرید یاهو و سایر این مباحث نیز تاثیر گذار خواهد بود؟! اصلا خرید سایت IndexTools چقدر می‌تواند به پیشنهاد مایکروسافت مربوط باشد؟!

بالاي صفحه

یاهو، گوگل، مایکروسافت و یک تغییر جدید!

امروز، در یک اقدامی هماهنگ، وبلاگ های رسمی یاهو، گوگل و مایکروسافت خبر از انتشار و بروز رسانی تغییر جدیدی در پروتوکل سایت مپ خود دادند. این تغییر که به نظر بسیار مفید و کارا به نظر می رسد، از حالا روی موتور های جستجوی هر سه وب سایت اعمال می‌شود.

این بروز رسانی جدید (که بیشتر به نفع صاحبان وب سایت های بزرگ است) باعث می‌شود که از این به بعد بتوانید فایل های مربوط به سایت مپ خود را در آدرسی به غیر از آدرس واحد وب سایت تان منتشر و متمرکز کنید. یعنی چه؟! توضیح می دهم:

به طور مثال سایت weblogina.com را در نظر بگیریم که دارای زیر دامنه های مختلفی مانند Links.weblogina.com، Mobile.weblogina.com و Shop.weblogina.com هم هست. حالا میخواهیم تمام فایل های سایت مپ خود را به یک آدرس واحد دیگری مانند Sitemaps.weblogina.com منتقل کنیم. تا قبل از این، چنین امکانی ممکن نبود و برای ایجاد و ثبت یک سایت مپ باید آن را حتما تحت همان دامنه ذخیره می کردیم اما حالا چنین کاری ممکن است! تنها کافی است که خطی را به فایل Robots.txt خود اضافه کنیم تا موتور جستجو، فایل های سایت مپ مربوط به آن سایت را به صورت خودکار شناسایی کند! برای مثال باید خط زیر را باید به Mobile.weblogina.com/robots.txt اضافه کنیم:

Sitemap: http://sitemaps.weblogina.com/index_mobile.xml

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به این، این و یا این آدرس مراجعه نمایید.

بالاي صفحه

مایکروسافت، دست کثیفت را از روی فلیکر بردار!

در مورد پیشنهاد خرید یاهو توسط مایکروسافت، بحث های زیادی را می‌توانیم در وبلاگستان پیدا کنیم. اما امروز در Quick Online Tips به پستی برخورد کردم که معرفی آن چندان خالی از لطف نخواهد بود.

مایکروسافت فلیکر

همزمان با این قضایا و جنجال های ایجاد شده توسط دو شرکت، گروهی نیز در فلیکر با نام "Microsoft Keep your Evil Grubby Hands off our Flickr" جهت حمایت از فلیکر (که یکی از زیر مجموعه های بزرگ سایت یاهو است) و منصرف کردن مایکروسافت نسبت به خرید یاهو ایجاد شد!

تصاویر بسیار جالبی را می‌توانید درباره این موضوع در این گروه پیدا کنید!

بالاي صفحه

با Yahoo! Live دنیا به دیدنتان می آید!

همیشه فکر می کردم که جای چنین امکانی در کنار سایر امکانات فراوان یاهو، خالیست. اما امروز، به کمک تیم محصولات پیشرفته یاهو، این امکان نیز فراهم گردید و به گفته مایکل کوک در وبلاگ Y! Live، کاربران یاهو را به هیجان وا داشت!

Y! Live تجربه جدیدی در مبحث ویدئو های زنده از طرف تیم توسعه پیشرفته یاهو است و به گفته این تیم، ایده ای رویایی برای هر کسی است که بتواند زندگی ویدئویی خود را تجربه کند؛ آن هم بوسیله یاهو!

Yahoo Live

Y! Live یک وب سایت، ای پی آی است که امکانات زیادی را در رابطه با این موضوع در اختیار شما قرار خواهد داد.
تفاوت Y! Live (که در حال حاظر دوره آزمایشی خود را سپری می‌کند) با سایر سایت های ارائه خدمات ویدئوی آنلاین، در زنده بودن آن است! هر آنچه را که شما می بینید، کاربران دیگر هم در همان لحظه قادر به دیدن آن هستند!

جالب است بدانید گرچه این پروژه از طرف سایت بزرگ یاهو ایجاد شده اما تیم توسعه دهنده این پروژه تنها 6 نفر از برنامه نویسان یاهو را در بر می گیرد!

به هر حال، اگر قصد استفاده از این امکان سایت یاهو را دارید، توصیه می کنم تا هر چه زودتر نسبت به اقدام برای گرفتن کانال شخصی خود عجله کنید!
این هم کانال من!

بالاي صفحه

بروز رسانی موتور جستجوی یاهو

هفته گذشته وبلاگ رسمی جستجوگر یاهو، خبر از اولین بروز رسانی موتور جستجوی خود در سال 2008 میلادی را داد. به گفته "Sharad Verma"، این بروز رسانی شامل تغییراتی در الگوریتم ایندکس صفحه ها و رنک سایت ها است.

ممکن است تا زمان ثبیت کامل این بروز رسانی، تغییرات و به هم ریحتگی هایی را در نتایج جستجوی یاهو ببنبد. (که این امر کاملا طبیعی است!)

بالاي صفحه

اسپانسر‌های وبلاگینا

پی سی دانلود ایرسا وب