نوشته ها مربوط به بخش معرفی وب سایت

رپورتاژ آگهی: بانک تور و گردشگری ایران و جهان

صنعت گردشگری و توریسم، یکی از بخش‌های کم توجه در کشور است. برخلاف دیگر کشورهای جهان، ما همواره در این زمینه دچار فقر اطلاعاتی بوده‌ایم و از نبود ماخد و منبع مناسب در این زمینه رنج می‌برده‌ایم در حالی که ایران، یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا، چه از نظر تاریخی و چه از نظر طبیعی است. اما این فقر اطلاعاتی تنها در مورد اطلاعات گردشگری در ایران ختم نمی‌شود. بسیاری از مردم اصولا اگر قصد سفر به خارج از محدوده ایران را نیز داشته باشند اطلاعات اندکی در مورد مقصد سفر خود می‌دانند. هرچند که سایت ویکی‌پدیا اطلاعات نسبتا کاملی را در این زمینه گرد‌اوری کرده است اما استفاده از این سایت به عنوان مرجعی تخصصی برای کسب اطلاعات گردشگری ایران و جهان چندان مناسب نیست. بنابر این به نظر شما چه روش بهتر و حرفه‌ای تری در این رابطه وجود دارد

lastsecond-dot-ir.jpg

ما پاسخ را به شما می‌دهیم و استفاده از سایت بانک تور و گردشگری را برایتان توصیه می‌نماییم! کم‌تر مواردی در وب ایران پیش می‌آید که پروژه‌ای در زمینه تخصصی ایجاد گردد و به‌طور حرفه‌ای روی آن نظارت شود اما آنچه که در Last Second می‌توانید مشاهده کنید همین موضوع است. این سایت نه تنها برای افرادی که قصد سفر به نقاط مختلف را دارند مناسب است، بلکه برای آژانس‌ها و برگزار کنندگان تورهای گردشگری نیز فرصت بسیار مناسبی را برای تبلیغ خدمات آن‌هاست

ادامه نوشته رپورتاژ آگهی: بانک تور و گردشگری ایران و جهان.
بالاي صفحه

کاندیدا‌های سومین جشنواره وب ایران معرفی شدند

سرانجام نتایج کاندیداهای سومین جشنواره وب سایت‌های ایران پس از ماه‌ها تلاش و بررسی پایگاه‌های مختلف توسط داوران و دبیران، از سوی سایت رسمی جشنواره اعلام شد. هرچند که طبق پیش بینی‌های انجام شده قرار بود نتایج نهایی این جشنواره تا اردیبهشت سال جاری اعلام شود اما وجود مشکلات و دلایلی باعث شد تا این امر با تاخیری چند ماهه اتفاق بی‌افتد.

iran-webaward-89.gif

"آنچه که می‌توان به عنوان دلیل تاخیر اعلام نتایج بیان نمود، الکترونیکی شدن سیستم داوری بود. همچنین تعداد شرکت کنندگان بیشتر در این دوره باعث افزایش تعداد شاخه‌ها و به نسبت، دو چندان شدن زمان تاخیر این رویداد شد." این موارد را شایان شلیله به عنوان دلایل اعلام نتایج دیر هنگام کاندیداها عنوان کرد.

ادامه نوشته کاندیدا‌های سومین جشنواره وب ایران معرفی شدند.
بالاي صفحه

فروشگاه اینترنتی ایرانی یعنی...

شاید شما هم حداقل برای یک بار از یکی از فروشگاه های اینترنتی موجود در وب خربد کرده باشید. اگر در جایی غیر از ایران زندگی می کنید این امر برای شما یکی از معمول ترین کارهای ممکن است اما اگر در ایران باشید قضیه بسیار متفاوت تر خواهد بود! همه ما تعریف مختصری از فروشگاه های اینترنتی را می دانیم. فروشگاه هایی که از نظر کارایی دقیقا مانند نمونه های حقیقی عمل می کنند اما با تکیه بر تکنولوژی وب. این فروشگاه ها می‌توانند بنا بر گستره فعالیت خود، کوچک، اختصاصی و یا خیلی بزرگ باشند. دقیقا مانند آنچه که در فضای معمول شهر می بینیم. اما چرا در ایران قضیه کمی متفاوت تر است؟

البسکو.کام

ذهنیت یک کاربر معمول اینترنت (در ایران) از فروشگاه های ایننرنتی (اغلب)، مکانی برای فروش سی دی فیلم ها، نرم افزار ها و بازی های کامپیوتری است. خوب این کاملا طبیعی به نظر می رسد چرا که با یک نگاه مختصر می‌توان دریافت که درصد بالایی از این گونه فروشگاه ها را، سی دی فروشی های اینترنتی در بر گرفته اند. نمونه های مختصر دیگر هم یا چنگی به دل نمی زنند و یا کالاهایی را می فروشند که چندان باب میل افراد نیست اما... .

ادامه نوشته فروشگاه اینترنتی ایرانی یعنی....
بالاي صفحه

برای فرهنگ سازی کپی رایت به پلاس دانلود کمک کنید!

همانطور که همه شما می دانید، وب فارسی از جمله محیط هایی است که مانند خیلی از جاهای دیگر (چه مجازی و چه حقیقی) چندان به قوانین مربوط به خود پایبند نیست چرا که شاید ما کاربران ایرانی، اول استفاده می کنیم و بعد سراغ فرهنگ استفاده می رویم! خوب این مورد به مرور زمان مشکلاتی را فراهم می آورد که به گمانم همه ما در محیط وب شاهد آن هستیم. نمی خواهم زیاد در مورد این مشکلات صحبت کنم اما لطفا اگر شما هم کاربر دائمی وب هستید به ادامه متن توجه کنید!

plusdownload-dot-net.jpg

یکی از مشکلات جدی که در ایران کاربران آن را نقض می کنند، قانون کپی رایت است. موضوعی که توسعه دهندگان وب بیشتر از آن گله دارند تا کاربران ساده تر چرا که آن ها نسبت به مسئله آگاه ترند. یکی از زمان هایی که این قانون بیشتر زیر پا گذاشته می‌شود، هنگام استفاده از نرم افزار هاست. یعنی کاربر بدون توجه (و البته اطلاع) از قانون کپی رایت با مبلغ بسیار اندک، نرم افزاری را تهیه می‌کند که اگر در خارج از مرزهای کشور آن را به طور قانونی خریداری می کرد باید صدها دلار بابت آن پول پرداخت می کرد. مطمئنا یکی از راه های جلوگیری از این مسئله بحث فرهنگ سازی است. اما چطور؟

ادامه نوشته برای فرهنگ سازی کپی رایت به پلاس دانلود کمک کنید!.
بالاي صفحه

۸ راه بهتر از یوتیوب برای دیدن ویدیو!

یوتیوب در سال ۲۰۰۵ ایجاد شد. وب سایتی که ایده خلاقی در در پشت خود داشت و با گسترش روز به روز خود و (در میانه راه) کمک گوگل، به جایی رسید که دیگر کمتر کسی وجود دارد که نام آن را نشنیده باشد. ما ویدیو های خود را در آن آپلود می کنیم، به تماشای ویدیو های دیگران می نشینیم و آن ها را با دوستانمان به اشتراک می گذاریم. اما آیا این ها دلیل می‌شود خود را به یوتیوب محدود نماییم؟

current2.jpg
ادامه نوشته ۸ راه بهتر از یوتیوب برای دیدن ویدیو!.
بالاي صفحه

نخستین اتفاقات اینترنت را می دانید؟!

پیشگامان و نوآوران اینترنت، از بدو ایجاد آن، مسیر آن را به جایی کشاندند که الآن ما در آن حضور داریم. این مطلب که برگرفته از Pingdom است، به معرفی تعدادی از نخستین اتفاقات این دنیای مجازی، از زمان تشکیل آن تا کنون پرداخته است که مطمئنا خواندن آن برای شما خالی از لطف نخواهد بود!

first-of-web.jpg

این ۱۵ مورد به ۳ بخش: اولین اتفاقات قابل توجه در اینترنت، اولین اتفاقات قابل توجه در در وب و برخی از نخستین اتفاقات قابل توجه سرویس های وب، تقسیم می‌شود.

ادامه نوشته نخستین اتفاقات اینترنت را می دانید؟!.
بالاي صفحه

هفت سرویس برتر هاستینگ با امکانات رایگان

به طور طبیعی با یک جست و جوی ساده در گوگل می‌توانید صدها نتیجه مختلف در رابطه با انواع سایت های ارائه دهنده فضای رایگان را مشاهده نمایید. در این زمینه حتی سایت های فارسی زبانی هم وجود دارند که سابقه حضور آن ها در وب به بیش از چند سال نیز می رسد اما دلیل معرفی این هفت سرویس، برتری آن ها در ارائه خدمات متفاوت و رایگانی است که هر کدام از آن ها می‌تواند به عنوان قابلیتی غیر رایگان از طرف شرکت های هاستینگ در اختیار کاربران و مشتریان قرار گیرد. قابلیت هایی نظیر:

ادامه نوشته هفت سرویس برتر هاستینگ با امکانات رایگان.
بالاي صفحه

عکس های خود را با Jalbum منتشر کنید

در نظر اکثر کاربران، سایت هایی چون Flickr و Picasa جزو بهترین سرویس دهندگان اشتراک گذاری تصاویر می باشند، البته این سرویس ها گذشته از قابلیت اشتراک گذاری شان، بیشتر در جهت ارایه خدماتی است که به واسطه آن کاربران تصاویر شخصی خود را در آنجا دسته بندی نمایند و در صورت تمایل به اشتراک گذاری تعدادی از آنها بپردازند. این سرویس ها صرف نظر از امکانات بروز شده و در حال ارتقاء، همیشه جوابگوی نیازهای یک کاربر نیست. شاید شما بخواهید آلبوم های عکس خود را با ظاهری متفاوت به نمایش بگذارید، از آن گذشته، شاید بخواهید نسخه ای از آن آلبوم را با همان ظاهر بر روی سیستم کامپیوتری خود داشته باشید! اگر همینطور است که گفته شد، بایستی لذت انتشار تصویر خود را با Jalbum نیز تجربه کنید.

facebook-dontworry-weblogina.jpg
ادامه نوشته عکس های خود را با Jalbum منتشر کنید.
بالاي صفحه

با Tineye اطلاعات کاملی از تصویر مورد نظر خود پیدا کنید!

احتمالا تا به حال تصویری نظر شما را جلب کرده و خواسته اید که اطلاعات بیشتری در مورد آن پیدا کنید. مطمئنا در این راه گوگل نقش زیادی نمی‌توانسته ایفا کند چرا که تا به حال هیچ راهی برای گوگل کردن یک تصویر ارائه نشده است.

tineye

روش جستجو بر مبنای تصاویر یکی از قابلیت های موتور های جستجوی آینده است و شرکت های بزرگی همچون گوگل سرمایه گذاری زیادی برای کار بر روی الگوریتم ها و پیاده سازی این نوع روش جستجو کرده است.

ادامه نوشته با Tineye اطلاعات کاملی از تصویر مورد نظر خود پیدا کنید!.
بالاي صفحه

جستجو در گوگل به شکلی دیگر!

بدون شک تا به حال برای شما هم پیش آمده که بخواهید شخصی را در مورد مطلبی خاص راهنمائی کنید. این کار گاهی اوقات ممکن است بسیار سخت و وقت گیر باشد اما مطمئنا هر مشکلی راه حل خاص خودش را دارد، فرض کنید می خواهید نحوه ی نمایش تعداد بک لینک های یک وبسایت را به فردی نشان دهید، برای اینکار چه راه حلی دارید؟ می خواهیم به شما آسان ترین راه حل موجود برای چنین مواقعی را بیان کنیم goofle search
ادامه نوشته جستجو در گوگل به شکلی دیگر!.
بالاي صفحه

اسپانسر‌های وبلاگینا

پی سی دانلود ایرسا وب