نوشته ها مربوط به بخش مدیریت وبلاگ

وبلاگ نویسان و مدیران سایت ها ، امنیت را جدی بگیرید!

امنیت همیشه از مهمترین مسائل پیش روی وبلاگ نویسان و مدیران سایت های اینترنتی بوده است. با گذشت زمان و تغییرات مختلف در این محیط مجازی ، نوع حملات ، تغییر و دستکاری در محتوای سایت ها و وبلاگ ها نیز دستخوش تغییر شده است.

frustrated-computer-user

از جمله حملاتی که این روز ها شدیدا شایع شده است ، تغییر محتوای html صفحات به گونه ای است که بازدیدکنندگان معمولی هیچ تغییری در هنگام مشاهده صفحات سایت آلوده شده مشاهده نمی کنند در صورتی که بسته به نوع آلودگی ممکن است اطلاعات خاصی از آنها ربوده شود ویا فایل های آلوده ای بر روی کامپیوتر آنها دانلود و اجرا شوند.

ادامه نوشته وبلاگ نویسان و مدیران سایت ها ، امنیت را جدی بگیرید!.
بالاي صفحه

وقتی که مووبل تایپ و وردپرس به یکدیگر کمک می کنند

طی هفته های پیشین خبر های جالبی در مورد سیستم های وبلاگ نویسی منتشر شد، این خبر ها در مورد ابزار های جدیدی بود که تقریبا در یک زمان برای دو سیستم مطرح وبلاگ نویسی ارائه شد. بله ، همانطور که شما هم می دانید وردپرس و مووبل تایپ سیستم هایی هستند که زمان زیادی از ارائه نسخه های اولیه آنها می گذرد و اکنون سایت ها و وبلاگ های زیادی هستند که توسط این دو سیستم مدیریت می شوند و پیشرفت هایی که در این چند سال این دو سیستم داشته اند آنها را به اولین انتخاب های یک فرد یا گروه برای انتخاب سیستم مدیریت وبلاگ و یا وب سایتشان تبدیل کرده است.

MT & WP
ادامه نوشته وقتی که مووبل تایپ و وردپرس به یکدیگر کمک می کنند.
بالاي صفحه

مووبل تایپ چگونه آپگرید می‌شود؟!

بروز رسانی سیستم های نرم افزاری، همیشه یکی از مواردی است که کاربران را موظف می‌کند تا به دلایل مختلف و مفید به آن عمل نمایند. اصولا در امور اینترنتی و تحت وب، به روز بودن یکی از نکات مثبت برای موفقیتی پایدار است و همین ویژگی است که باعث می‌شود تا شاهد امکانات جدید در صفحات وب خود باشیم. اما گمان من این است که کاربران مووبل تایپ همیشه از این موضوع ترس دارند چرا که فکر می کنند مراحل بروز رسانی سیستم ام تی، کاری سخت و پیچیده است در حالی که به جرات می‌توان گفت که این کار، یکی از ساده ترین کارهای دنیاست! تا پایان این مقاله شما نیز قادر خواهید بود تا به سادگی نسخه ام تی خود را ارتقا دهید. نکته مهم و ضروری برای این کار این است که زمانی را برای بروز رسانی انتخاب نمایید که بازدید کننده کمتری در سایت تان وجود داشته باشد.

ادامه نوشته مووبل تایپ چگونه آپگرید می‌شود؟!.
بالاي صفحه

وبلاگی برای فروش!

افراد زیادی در اطراف ما وجود دارند که خواهان داشتن یک وبلاگ شخصی هستند و از طرفی هم اطلاعات لازم در مورد این کار را ندارند و یا اصلا به دنبال دردسر اولیه این کار نیستند. اینجاست که فرصت مناسب برای شما فرا می رسد! آنجلا بوث، مدیر وبلاگ Dollars2blog در یکی از مقاله هایش بیان می‌کند که در اینگونه مواقع، می‌توانید وبلاگی را به قصد فروش راه اندازی کنید. او حتی مراحل انجام چنین کاری را به دقت برای کاربرانش توضیح داده! مدیر جدید چنین وبلاگی، مراحل اولیه کار را توسط شما گذرانده و پس از به دست گرفتن وبلاگ، تنها نیاز به ارسال پست دارد!

For Sale

اگر از وبلاگ نویسی لذت می برید می‌توانید از همین حالا وبلاگی را جهت فروش آماده کنید! توجه داشته باشید که این یک وبلاگ همگانی نیست بلکه باید ویژگی هایی را داشته باشد که قابل خرید باشد. مراحل اولیه کار (در صورت پشتکار شما!) چندان سخت نیست.

یافتن موضوع برای وبلاگ: شما می‌توانید هر مبحث مورد علاقه خود را برای این وبلاگ در نظر بگیرید. اما باید در نظر داشته باشید که موضوع سود بخشی را برای آن در انتخاب کنید تا از همه نظر مفید باشد.

بررسی کلمات کلیدی: مرحله بعدی جستجوی کلمات کلیدی مورد نظر درباره موضوع انتخابی شماست. بیشترین کلمات جستجو شده کدامند؟ چند مورد از عمده ترین آن ها را به ذهن بسپارید.

خریدن آدرس دامنه: برای وبلاگ، دامینی تهیه کنید. بهتر است که نام دامنه مورد انتخاب شما با موضوع وبلاگ هماهنگی داشته باشد.

ادامه نوشته وبلاگی برای فروش!.
بالاي صفحه

چند نکته ایده آل برای حراست از وردپرس

هرچند که تصمیمم بر این است که در مورد مباحث سیستم مدیریت محتوا، تمرکز خودم را بیشتر بر روی مووبل تایپ معطوف کنم اما با این وجود هر از چند گاهی اگر به مطلبی در مورد سیستم های دیگر نظیر وردپرس برخورد کردم، از انتشار آن ها دریغ نخواهم کرد. نکاتی که در زیر به آن ها پرداخته می‌شود، برای کاربرانی است که از نرم افزار وردپرس استفاده می کنند.

وردپرس فارسی

از دایرکتوری wp-admin حفاظت کنید: شما می‌توانید برای این کار، تنها اجازه دسترسی آی پی های خاصی که با آن ها به نت متصل می شوید را بدهید. با این کار، از نفوذ سایر افراد به این دایرکتوری جلوگیری می کنید و این نکته حائز اهمیتی است.

ایجاد یک فایل ساده در دایرکتوری Plugins: منظور از یک فایل ساده می‌تواند یک فایل خالی با پسوندی مثل html باشد. دلیل این کار برای این است که دیگران از آنچه که شما برای وبلاگتان به عنوان پلاگین استفاده می کنید آگاهی پیدا نکنند. اگر احیانا نقصی در یکی از پلاگین های مورد استفاده شما وجود داشته باشد، هکر ها می‌توانند با دسترسی به این دایرکتوری از وجود آن آگاهی پیدا کنند و...!

مشترک وبلاگ توسعه وردپرس باشید: شما می‌توانید از طریق این آدرس، خبرهای جدید را در مورد وردپرس در فید خوان خود داشته باشید. مهم ترین دلیل این کار برای این است که از وجود ورژن های جدید وردپرس سریع تر آگاهی پیدا کنید و سیستم خود را بروز نمایید.

نسخه وردپرس خود را مخفی کنید: در اکثر قالب هاب وردپرس، در header.php خطی وجود دارد که نسخه وردپرس شما را منتشر می‌کند. برای اینکه این خط را از دید هکر ها مخفی کنید (بخصوص اگر از آخرین نسخه استفاده نمی کنید)، کافی است که در فایل مربوطه این خط را پیدا کنید:

<meta name=”generator” content=”WordPress <?php bloginfo(’version’); ?>” />

و با این خط جایگزین کنید:

<meta content="WordPress" name="generator" />

اگر شما نیز نکته امنیتی دیگری به ذهن تان می رسد آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بالاي صفحه

بوی عید می آید، دست به کار شوید!

چند روزی هست که وارد آخرین ماه از سال شدیم و طبق معمول باید خود را برای عید و سایر کارهای مربوط به آن آماده کنیم. یکی از مهم ترین کارهایی که در این دوره به آن ها می پردازیم مربوط به تمیز کاری و خانه تکانی های مرسوم است. خوب همان طور که می دانیم این ها همه به زندگی فیزیکی مان مربوط می‌شود. اما سوال اینجاست که چگونه می‌شود منزل مجازی مان را "خانه تکانی" کنیم؟!

اکثر ما در محیط اینترنت صاحب وبلاگ هستیم. وبلاگ های مختلفی که با توجه به ذوق و علاقه مان از آن ها نگهداری می کنیم و حالا فرصت خوبی است تا علاوه بر محیط خانه، آن ها را نیز تر و تمیز کنیم! خوب، از کجا باید شروع کرد؟!

لینک ها: اول از همه بحث لینک ها است. اکثر وبلاگ نویسان لینک های زیادی را در هر پست از وبلاگشان دارند و قاعدتا لینک ها مهم ترین بخش تشکیل دهنده پست ها هستند. پس بنابر این به بررسی آن ها بپردازید و سعی کنید پست هایی که در آن ها از لینک های خارجی (لینک به خارج از محیط وبلاگتان) استفاده کرده اید پیدا کنید از صحت درستی کارکرد آن ها مطمئن شوید. اگر وبلاگی دارید که چند سالی از عمر آن می گذرد، احتمال اینکه تعدادی از این لینک ها غیر فعال شده باشند بسیار زیاد است.

پست ها: هنگامی که مطمئن شدید لینک ها به درستی کار می کنند، زمان آن است که در مورد بروز رسانی بعضی از مطالب وبلاگتان دست به کار شوید. به عنوان مثال، اگر پستی را در مورد پلاگین خاصی ارسال کرده بودید، حالا زمان خوبی برای بررسی بروز رسانی آن است. خوانندگان تان را در مورد وضعیت اخیر آن برنامه و یا پلاگین مطلع کنید. (این مورد می‌تواند به معرفی لینک جدید برنامه و یا حتی خبری در مورد عدم پشتیبانی برنامه از طرف سازنده آن اختصاص یابد.)

بلاگرول (یا لینک دوستان): این مورد را هم حتما بررسی کنید. آیا وجود لینک آن همه وبلاگ تان ضروری است؟ آیا همه دوستانتان هنوز هم وبلاگشان را بروز می کنند؟ آیا جز خوانندگان تان، وبلاگی هست که هنوز لینک آن را اضافه نکرده باشید؟ پس حالا فرصت مناسبی برای توجه مناسب به این مورد است.

ادامه نوشته بوی عید می آید، دست به کار شوید!.
بالاي صفحه

چگونه برای وبلاگمان، بازدید کننده بیابیم ؟! (قسمت دوم)

در ادامه بحث "چگونه برای وبلاگمان، بازدید کننده بیابیم ؟!" و در قسمت دوم آن، به معرفی چند روش دیگر می پردازم:

تبلیغات کنید | در وبلاگ ها و وبسایت های مربوط، تبلیغات خود را قرار بدهید.

بهینه سازی برای موتور های جستجو | یک گام بزرگ برای ترویج لینک صفحات وبلاگتان و کسب بازدید کننده! مباحث سئو را دنبال کنید.

نوشتن مطالب مناسب | تمام تلاش خود را برای اینکه وبلاگتان شامل محتوای مناسب باشد را انجام دهید. یقینا، مهم ترین مبحث هر وبلاگ، داشتن محتوایی با کیفیت است و خوانندگان نیز به دنبال چنین مواردی هستند!

زود به زود بنویسید | هر چند که شاید این کار از تعداد نظرات هر پست کم کند اما از طرفی، بازدید کننده های بیشتری را جذب می‌کند.

گرفتن لینک از وبلاگ ها | همان تبادل لینک!

خبرنامه | خوانندگان خود را تشویق کنید تا در خبرنامه وبلاگتان عضو بشوند و از این طریق،آن ها را نسبت به پست جدیدی که ارسال می کنید، مطلع نمایید.

شبکه های اجتماعی | در سایت هایی مانند بالاترین، دیگ، دلیشز و یا نمونه های مشابه عضو شوید و لینک خود را ارسال کنید. اگر حتی به صفحه اول نرسیدید چندان مهم نیست. باز هم از این طریق به حد اقل بازدید کننده خواهید رسید!
از این طریق حتی می‌توانید جنجالی در وبلاگستان ایجاد کنید!

صبور باشید | این مورد را هیچ وقت فراموش نکنید! اگر به تازگی وبلاگی را راه اندازی کرده اید، انتظار نداشته باشید که در همان زمان کوتاه، بازدید کننده بالایی داشته باشد. صبور باشید و تلاش کنید. یکی از دلایل موفقیت در این زمینه، می‌تواند قدمت باشد!

بالاي صفحه

چگونه برای وبلاگمان بازدید کننده بیابیم؟!

مطمئنا این سوال، ذهن بسیاری از بلاگر ها را به خود مشغول کرده است!
آن هایی که تازه کارتر هستند شاید کنجکاو تر باشند و آن هایی هم که مدتی از وبلاگ نویسیشان می گذرد، به دنبال خواننده هایی بیشتر می گردنند. پس شاید بد نباشد تا چند راه و روش برای این کار معرفی شود که شاید با اغلب آن ها آشنا باشید اما بد نبود تا به عنوان یک پست کامل به معرفی آن ها بپردازم.

روش هایی که در زیر به آن ها پرداخته می‌شود، صرفا از روی تجربه کسب شده در طی مدت بلاگ نویسی و حظور در این جمع کثیر است. پس اگر شما نیز ایده و راه کاری را می شناسید، معرفی کنید تا به آن اشاره شود.

نوشتن نظر در وبلاگ های مرتبط | رایج ترین روشی که منجر به کسب بازدید کننده می‌شود، ارسال نظر در وبلاگ های دیگر و نیز جواب دادن به کامنت هایی است که خوانندگان در وبلاگ شما ثبت می کنند. (این کار خواننده را تشویق می‌کند تا برای خواندن جواب شما، بار دیگر به وبلاگتان مراجعه کند.) اظهار نظر جالب و درخور شما در کامنت وبلاگ های دیگر و بحث در مورد موضوعات مطرح شده، کلیک های زیادی را به سمت وبلاگتان روانه می‌کند!

ادامه نوشته چگونه برای وبلاگمان بازدید کننده بیابیم؟!.
بالاي صفحه

اسپانسر‌های وبلاگینا

پی سی دانلود ایرسا وب