نوشته ها مربوط به بخش سئو

فاکتور جدید گوگل در پیج رنک صفحات!

گوگل امروز در وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که از این پس گزینه جدیدی را برای امتیاز دهی صفحات در نتایج جستجوهایش اعمال خواهد کرد. گزینه ای به نام سرعت سایت یا Site Speed. این مورد بیانگر چگونگی پاسخ یک وب سایت به درخواست های فرستاده شده از سمت کاربر است.

GoogleLogoOnWall-1.jpg

سرعت بخشیدن به سایت ها از مهم ترین عوامل طراحی وب سایت و در حال حاظر، پیج رنک است. این مورد نه تنها برای صاحبان سایت ها، بلکه برای کاربران هم مفید است. البته به گفته گوگل، در حال حاظر به دلیل تازه بودن این موضوع تنها کمتر از یک درصد از نتایج جستجو بر اساس سرعت سایت ها فهرست بندی می‌شود.

ادامه نوشته فاکتور جدید گوگل در پیج رنک صفحات!.
بالاي صفحه

۱۰ "باید"ی که نباید انجام دهید!

عموما مدیران کم تجربه وب سایت ها از این که پیج رنک شان کم شده یا تعداد بازدیدکنندگان رو به نزول است شکایت دارند در این مقاله به ۱۰ موردی که اغلب وب مستر ها به آن بی توجه هستند اشاره می کنیم.

File2
ادامه نوشته ۱۰ "باید"ی که نباید انجام دهید!.
بالاي صفحه

۵ عامل کاهش پیج رنک!

ممکن است زمانی این اتفاق برای وبسایت یا وبلاگ شما هم رخ دهد، رنک شما نوساناتی داشته باشد. این تغیرات کوچک هشدار دهنده نیست، اما اگر رنک شما به طور ناگهانی پائین آمد می‌توانید روی این ۵ دلیل مشکل را بررسی کنید.

ادامه نوشته ۵ عامل کاهش پیج رنک!.
بالاي صفحه

10 خطای رایج در پیاده سازی آدرس های وب

آیا تا به حال به آدرس های صفحات وبلاگ و یا وبسایت خود دقت کرده اید؟ آیا می دانید تا چه حد این آدرس ها می‌توانند در رتبه صفحات شما در موتور های جستجو نقش داشته باشند؟اکثر وبلاگ نویسان دقت چندانی به آدرس صفحات وبی خود ندارند و تعداد کمی هستند که در هنگام پیاده سازی وبلاگ و وبسایت خود این موارد را مد نظر قرار می دهند.

کاربر اینترنت

یک آدرس وب بد و نامتعارف می‌تواند باعث شود که صفحات مربوط به شما در دنیای وب کمتر مورد بازدید قرار بگیرند و یا کمتر در پایگاه های اجتماعی وب منتشر شوند. اینجاست که نقش طراحان و پیاده سازان صفحات اینترنتی بیشتر به چشم می آید و واژه SEO معنا پیدا می‌کند.

اما اگر بخواهیم تا ده مورد از اشتباهات رایج در پیاده سازی صفحات وب را مورد بررسی قرار دهیم می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:

ادامه نوشته 10 خطای رایج در پیاده سازی آدرس های وب.
بالاي صفحه

موتورهای جستجو چگونه وب سایت ها را می بینند؟!

دانستن این موضوع که موتورهای جستجو به شکلی با محتوای وبلاگ (و یا وب سایت) شما مواجه می شوند از جهات مختلفی اهمیت بسیاری دارد. اگر شما بدانید که نحوه نمایش صفحات وب شما برای موتورهای جستجو به چه صورت است، مطمئنا با نکات بسیاری مهمی مواجه می شوید. می‌توانید عناصر مهم صفحه خود را بشناسید و همچنین مواردی را که دارای اهمیت زیادی در صفحه شما نیستند را اصلاح کنید.

چند روز پیش با وب سایتی به نام Seo Browser آشنا شدم که تمام موارد بالا را جز به جز برای کاربران خود مشخص می‌کند. تنها کاری که شما در این وب سایت باید انجام دهید این است که آدرس صفحه مورد نظر خود را تایپ کنید! پس از آن، لیست کاملی از جزئییات صفحه شما به همرا نحوه دیده شدن آن توسط موتورهای جستجو به شما نمایش داده می‌شود. آیا شما دوست ندارید نحوه دیدن شدن وبلاگ خود را توسط موتورهای جستجو ببینید؟!

بالاي صفحه

توضیحی در مورد Robots.txt

همان طور که می دانید، جمع شدن صفحات سایت توسط یک موتور جستجو، اولین گام در ایجاد یک سایت قابل دسترس روی محیط وب است. ساده ترین راه برای این کار این است که به موتور های جستجوی بگویید سایت شما موجود است!

برای این کار می‌توانید آدرس سایت (URL) خود را در موتورهای جستجوی مختلف ثبت کنید. (که کمابیش با نحوه انجام این کار آگاهی دارید)

حذف روبات

قبل از اینکه بخواهید سایت و یا وبلاگ خود را در هر موتور جستجویی قرار دهید، به خاطر داشته باشد که داشتن یک روبات که کل سایت شما را ایندکس کند، ایده خوبی نیست! اولین دلیل آن، این است که بعضی صفحات مثل برنامه هایی که در دایرکتوری cgi-bin شما هستند، نیازی به ایندکس شدن ندارند و دومین دلیل اینکه بعضی از صفحات موقت و ناپایدار هستند و ایندکس کردن آن ها، منجر به ایجاد خطاهای بسیاری هنگام بازیابی آن ها می‌شود.

Robots.txt

برای محدود کردن دسترسی به روبات، پروتکل Robot Exclusion، تهیه شده است و ایده ابتدایی آن، استفاده از فایل خاص Robot.txt در دایرکتوری ریشه سایت است.

برای مثال اگر یک Spider در حال ایندکس کردن http://www.weblogina.com باشد، ابتدا به جستجوی فایل http://www.weblogina.com/robots.txt می پردازد. اگر این فایل را پیدا کرد، قبل از شروع به اینکس سایت، آن را تجزیه و تحلیل می‌کند.

فرمت اولیه فایل Robots.txt، لیستی از Spider های خاص است که می خواهید آن ها را محدود کنید و یا مسیر های دایرکتوری خاصی را برای آن ها ممنوع نمایید.

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /images/
Disallow: /archive/

ادامه نوشته توضیحی در مورد Robots.txt.
بالاي صفحه

بروز رسانی موتور جستجوی یاهو

هفته گذشته وبلاگ رسمی جستجوگر یاهو، خبر از اولین بروز رسانی موتور جستجوی خود در سال 2008 میلادی را داد. به گفته "Sharad Verma"، این بروز رسانی شامل تغییراتی در الگوریتم ایندکس صفحه ها و رنک سایت ها است.

ممکن است تا زمان ثبیت کامل این بروز رسانی، تغییرات و به هم ریحتگی هایی را در نتایج جستجوی یاهو ببنبد. (که این امر کاملا طبیعی است!)

بالاي صفحه

گوگل سایت مپ برای MT4

قبل از اینکه به سراغ آموزش ساخت سایت مپ بروم، اجازه دهید یک سوالی را بپرسم:

آیا می دانید گوگل سایت مپ چیست؟!

بنا به آنچه که در سایت گوگل گفته شده، پروتکل سایت مپ به شما این اجازه را می دهد که موتور های جستجو را از وجود آدرس های مختلفی که وبسایت شما را در بر می گیرد، مطلع سازید.

در ساده ترین شکل آن، سایت مپی که از این پروتکل استفاده می‌کند، یک فایل XML است که شامل لیست کاملی از URL های سایت و یا وبلاگ شماست. از این طریق، موتور های جستجویی نظیر گوگل، سایت شما را هوشمند تر مورد بازبینی قرار می دهند و صفحات شما، زودتر ایندکس می‌شود.

حالا که فهمیدیم سایت مپ، چیز بسیار خوبیست، به سراغ ادامه مبحث می رویم!

ادامه نوشته گوگل سایت مپ برای MT4.
بالاي صفحه

اسپانسر‌های وبلاگینا

پی سی دانلود ایرسا وب