یاهو ۷۰۰ نفر از کارمندان خود را اخراج می‌کند

نوشته آرش زاد 24 آذر 1389

گویا قرار نیست که مشکلات اقتصادی یاهو دست از سر این شرکت بردارد. در حالی که شرکت‌های مشابه و بزرگ دیگری مانند گوگل و فیس‌بوک، در ماه قبل حقوق کارمندان خود را تا میزان ۱۰ درصد افزایش دادند و یا پاداش‌هایی برای آنان در نظر گرفتند، شایعاتی پیرامون تعدیل نیروی شرکت یاهو به‌گوش می‌رسد. یاهو در همان موقع اعلام کرد که قصد دارد تا در این ماه، حدود ۱۰ درصد از کارمندان خود را اخراج نماید.

yahoo-layoffs-700-employees.jpg

حالا این اتفاق در حال رخ دادن است. یاهو قصد دارد تا فردا حدود ۶۵۰ تا ۷۰۰ نفر از کارکنان خود را از این شرکت اخراج نماید. احتمال می‌رود که این تعدیل در بخش محصولات یاهو به سرپرستی Blake Irving باشد هرچند ممکن است که این اخراج در بخش‌های دیگر نیز اتفاق افتد و عمدتا نیز در واحدهای امریکا خواهد بود.

این اتفاق درست زمانی در حال افتادن است که کمتر از ۲ هفته تا کریسمس زمان باقی مانده و قطعا بدترین هنگام برای دریافت واکنش‌های منفی به سمت یاهو خواهد بود؛ اما گویا این کاهش هزینه از سوی یاهو اجتناب‌ناپذیر بوده که باعث گردیده تا در چنین موقعیتی دست به همچین کاری بزند.

روزهای تاسف‌بار یاهو شاید با اخراج این تعداد نیرو رو به بهبودی رود و سال آینده را با توان معمول فعالیت نماید اما ممکن هم هست که این رویه ادامه‌دار باشد تا زمانی که هیچ اثری از غول سابق دنیای اینترنت نماند.