مدیرعامل یاهو اخراج شد

نوشته آرش زاد 16 شهريور 1390

Carol Bartz مدیرعامل ۶۳ ساله یاهو که از ژانویه 2009 به این سمت منصوب گشت، ساعاتی گذشته از کار اخراج شد. منبع دقیق این خبر که از بین ایمیل‌های داخلی شرکت یاهو درز پیدا کرده است، اعلام می‌کند Roy Bostock این موضوع را به‌صورت تلفنی به کارول بارتز اعلام نموده است. از طرفی، به گفته منابع دیگر، این تصمیم از سوی هیئت مدیره یاهو اتخاذ شده است و در حال حاضر، Tim Morse (مدیر امور مالی یاهو)، به عنوان مدیرعامل موقت این شرکت، مشغول به فعالیت است.

carol-bartz-yahoo.jpg

خانم Bartz با ارسال ایمیلی به همه کارکنان یاهو، ضمن اعلام خبر اخراج خود از طرف رئیس هیئت مدیره، برای همه آن‌ها آرزوی موفقیت کرده است. در حال حاضر این شرکت به‌دنبال مدیر عاملی جدید برای انتصاب است و طبق شایعه‌ها، این مورد از ماه‌ها پیش در جریان بوده است.

Carol Bartz در سال 2009 با ۸۰ درصد رای موافق هیئت مدیره یاهو، به عنوان مدیرعامل این شرکت معرفی شد و از قرارداد ۴ ساله‌ای که در این زمینه امضا شد، هنوز ۱ سال آن باقی مانده است. دو سال پیش، یاهو صاحب بیش از ۱۶ درصد از درآمد تبلیغات آنلاین وب بود در حالی که این رقم، امسال به عدد ۱۱ درصد کاهش پیدا کرده است. از طرفی، گوگل در همین دوره، رشد سود حاصل از درآمد تبلیغاتی خود را از ۳۵ درصد به ۴۱ درصد افزایش داده و فیس‌بوک نیز به ۷ درصد تبلیغات آنلاین وب دست پیدا کرده است.

باید منتظر ماند و دید آیا یاهو دوباره می‌تواند به جذب کاربر و رشد سابق خود بازگردد و یا این‌که باید منتظر خبرهای تاسف‌بارتری از این شرکت باشیم.