بسته‌های جدید نرم افزاری خانواده Xperia، یک تجربه متفاوت

نوشته آرمان حسینی 15 شهريور 1390

پس از معرفی و عرضه گوشی‌های سونی اریکسون در رده Xperia، کاربران در سرتاسر جهان، با توجه به مشخصات سخت افزاری گوشی‌ها، استقبال خوبی را از آن‌ها داشتند و سونی اریکسون نیز فروش موفقی را در این رده تجربه کرد. در خانواده ایکس‌پریا، می‌توانید تلفن‌های هوشمندی را مشاهده کنید که هر یک با توجه به محدوده قیمتی خود، پاسخگوی قشر خاصی از کاربران است.

Sony-Ericsson-Xperia-Arc-13.jpg

از این پس، تمامی تلفن‌های هوشمند سونی اریکسون که در رده خانواده ایکس‌پریا بوده و سال 2011 عرضه شده باشند، یک بسته نرم افزاری جدید را دریافت خواهند کردند که در آن بسیاری از قابلیت‌های پلتفرم و سخت افزار بهبود پیدا می‌کند. این به روز رسانی باعث می‌شود که سیستم‌عامل اندروید با سخت افزار هماهنگ‌تر شود و خطاهای ناخواسته در حین اجرای برنامه و مواردی از این قبیل، کمتر گردد.

به تازگی سونی اریکسون یک نسخه جدید از گوشی Xperia Arc را با پسوند S معرفی کرده است که شرح خبر آن را در اینجا می‌توانید مشاهده کنید. اگر به مشخصات این گوشی دقت کرده باشید، یک سری امکانات به آن اضافه شده است که کمتر نام آن را شنیده بودیم و به تازگی برای اولین بار در این گوشی به کار رفته است، نمونه آن را می‌توان در میدان دید سه‌بعدی پانوراما دانست. این گوشی نیز از همین بسته جدید نرم افزاری بهره می‌برد.

از ویژگی‌های اضافه شده در بسته نرم افزاری جدید می‌توان به امکان مکالمه ویدئویی از طریق گوگل در گوشی‌هایی که دوربین دوم دارند، نخستین عملکرد میدان دید سه بعدی پانوراما،‌ امکان ورود متن با کشیدن انگشت بر روی صفحه کلید مجازی از حرفی به حرف دیگر (Swype) و اتصال گوشی به لوازم جانبی مجهز به درگاه USB (مانند ماوس، صفحه کلید و دسته‌های کنترلی بازی) به ایستگاه چند رسانه‌ای سونی اریکسون LiveDock™، که به یک کامپیوتر شخصی کوچک قابل حمل تبدیل کرده، اشاره کرد.

ارتقاء نرم افزاری در بازارهای منتخب به‌صورت مرحله‌ای از اکتبر امسال انجام خواهد گرفت. دارندگان گوشی‌های Xperia پیام هشداری دریافت خواهند کرد که به آن‌ها نحوه بارگذاری آنی نرم‌افزار را به‌صورت بیسیم از طریق شبکه‌های نسل سوم (3G) یا اینترنت بیسیم (WiFi) نشان می‌دهد. هم‌چنین کاربران به‌جای این‌کار می‌توانند از گزینه اتصال به یک کامپیوتر و بارگذاری نرم افزار از طریق برنامه PC companion استفاده کنند.