وبلاگینا

استخدام برنامه نویس ارشد وب

مسلط بر PHP/mySQL - حقوق و مزایای مکفی

www.novinafzar.net/jobs
9

رپورتاژ: وب ترین، معرفی برترین‌های وب ایران

دایرکتوری‌های تحت وب، از جمله سرویس‌هایی هستند که بسته به محیط و جغرافیای اطرافشان، اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید هزاران نمونه مختلف از این دایرکتوری‌ها را در موضوعات گوناگون بیابید که هرکدام، طرفدار و کاربر هدف مخصوص به خود را دارند.

webtarin-dot-com.jpg

یکی از ضعف‌های موجود در وب فارسی، کمبود این‌گونه مراجع برای در اختیار قرار دادن اطلاعات کافی در زمینه‌های مختلف به افراد است؛ سرویس‌هایی که می‌توانند با توجه به شناسایی نیاز کاربران، فعالیت مفیدی را در این زمینه آغاز کنند؛ کاری که به تازگی، وب ترین آن‌را شروع کرده است. وب‌ترین در واقع یک گالری از مجموعه افراد، سایت‌ها و سرویس‌های برتر است که همگی آن‌ها می‌توانند شما را در یافتن هدف نهایی خود راهنمایی کنند. اما چگونه؟

فرض کنید شرکتی در زمینه طراحی و ارائه خدمات تحت وب دارید و به دنبال جایی برای معرفی خود و فعالیت‌های‌تان هستید. برای این‌کار، محیطی اختصاصی را انتخاب می‌کنید یا دنبال مکانی عمومی می‌گردید؟ در اصل هدف وب‌ترین (و کلیه دایرکتوری‌های مشابه موجود در وب) همین است، یعنی اتصال مستقیم متقاضیان به هدف نهایی و گردآوری همه آن‌ها.

webtarin-1.jpg

این سایت دارای ۴ بخش مختلف است که هر کدام از آن‌ها، مجموعه‌ای از نمونه‌ها را شامل می‌شوند. در بخش وب‌سایت‌ها، اگر مخاطب عادی باشید قادر خواهید بود تا با دیدن مجموعه نمونه‌های برتر معرفی شده، انتخاب درستی را برای برگزیدن آن‌چه بدان علاقه دارید داشته باشید. مشخصات فنی درج شده برای هر وب‌سایت، کمک بزرگی را برای کسب اطلاعات کامل از پروژه در اختیارتان می‌گذارد.

بخش پروفایل‌ها برای طراحان وب، برنامه‌نویسان، وب‌مسترها، شرکت‌های هاستینگ و کلیه مجریان پروژه‌هایی که قصد معرفی سوابق کاری و توانایی‌های خود را دارند کاملا ایده‌آل است. اگر در وب‌ترین قصد ثبت یک پروفایل را داشته باشید، کافی است روی گزینه "ثبت یک پروفایل" در منوی کنار سایت کلیک کنید تا در صفحه مربوطه با انتخاب نوع فعالیت خود، اقدام به پر کردن مشخصات تکمیلی نمایید. در واقع کلیه شیوه‌های ثبت اطلاعات در این سایت به همین صورت است.

webtarin-2.jpg

اخبار وب نیز یکی دیگر از بخش‌های وب‌ترین است. در این بخش علاوه بر مشاهده خبرهای وب، می‌توانید معرفی سایت‌هایی که ایده جالبی دارند و یا خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند را نیز ملاحظه کنید. همچنین اگر خودتان سایت و یا سرویسی دارید می‌توانید اخبار ویژه آن‌را به کمک وب‌ترین، در این بخش منتشر نمایید.

اما در بخش دیگری، وب‌ترین امکان معرفی سایت و یا شرکت شما را در قالب یک فایل پادکست ۱۰۰ ثانیه‌ای را می‌دهد. این یک فرصت مناسب برای جذب مخاطب به روشی غیر از متن و تصاویر معمول خواهد بود تا بتوانید با رساندن صدای خود به مشتریان، آن‌ها را آن‌طور که می‌خواهید به سوی خود بکشانید.

webtarin-4.jpg

وب‌ترین برای حفظ کیفیت روال کاری، کلیه اطلاعات ثبت شده در سیستم خود را قبل از انتشار، بررسی می‌کند و پس از تایید، آن‌ها را روی خروجی سایت قرار می‌دهد؛ بنابر این همیشه از دیدن نمونه‌های کم ارزش یا زرد در امان خواهید بود!

شما می‌توانید همین حالا با مراجعه به وب‌ترین، سرویس، فرد و یا شرکت مورد نظر خود را جهت همکاری پیدا کنید یا این‌که نام خود یا سایت‌تان را در فهرست این مجموعه ثبت نمایید و انتظار دیده شدن توسط کاربران مختلف هدف را داشته باشید!

نظر شما در مورد وب‌ترین چیست؟

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​