وبلاگینا

تبلیغات متنی وبلاگینا

تبلیغات شما در این مکان، هزاران بیننده خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

www.weblogina.com
25

گوگل برخی تحریم‌های خود را علیه ایران لغو کرد

شاید بهترین خبر برای کاربران وب فارسی، خبر لغو تحریم‌های کاربران ایرانی نسبت به استفاده از محصولات و امکانات برخی سایت‌ها و سرویس‌ها باشد. خبری که گوگل به عنوان آغاز کننده این راه، اولین قدم آن‌را برداشته است. طی اعلامیه‌ای که به‌تازگی در وبلاگ رسمی گوگل منتشر شده است، این شرکت بیان داشته تا از این پس، دسترسی کاربران ایرانی را برای استفاده از برنامه‌های گوگل ارث، پیکاسا و مرورگر کروم آزاد می‌گذارد.

software-downloads-for-iran.jpg

طبق این خبر، از این به بعد آی‌پی‌های ایرانی قادر خواهند بود تا بدون مشکل، از این ۳ نرم‌افزار استفاده و آن‌ها را به طور مستقیم از سرورهای گوگل دانلود نمایند. وقایع سال گذشته و آغاز تحریمات شدیدتر دولت امریکا نسب به ایران باعث محدودیت‌های بیشتری در دسترسی کاربران به اینگونه محصولات شده بود.

Some of those export restrictions have now been lifted and today, for the first time, we're making Google Earth, Picasa and Chrome available for download in Iran. We're committed to full compliance with U.S. export controls and sanctions programs and, as a condition of our export licenses from the Treasury Department, we will continue to block IP addresses associated with the Iranian government.

بنا به گفته گوگل، این کمپانی کماکان از قوانین وضع شده وزارت خزانه‌داری امریکا در رابطه با این موضوع پیروی خواهد کرد و نیز، اجازه استفاده از محصولات خود را به آی‌پی‌های دستگاه‌های دولتی نخواهد داد. گوگل بیان داشته است که محصولاتش، برای کمک به مردم جهت ایجاد ارتباط، اشتراک گذاشتن نظرات و یافتن اطلاعات طراحی شده‌اند و دسترسی بیشتر به آن‌ها باعث انتخاب بیشتر، آزادی بیشتر و در نتیجه، قدرت عمل بشتری برای کاربران ایران و جهان است.

این اتفاق شاید بتواند کاربران ایرانی را نسبت به لغو تحریم سایر محصولات گوگل نیز امیدوار کند. آن‌چه که در این میان حائز اهمیت است، ادامه‌دار بودن این رویه است.

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​