وبلاگینا

استخدام برنامه نویس ارشد وب

مسلط بر PHP/mySQL - حقوق و مزایای مکفی

www.novinafzar.net/jobs
3

SMS نوزده ساله شد

بر اساس اطلاعات ویکی‌پدیا، اولین SMS یا پیام کوتاه در دسامبر سال ۱۹۹۲ بود که توسط Neil Papworth به‌کمک یک کامپیوتر شخصی برای Richard Jarvis تحت شبکه GSM شرکت Vodafone ارسال شد. پیام ارسال شده هم این بود: "کریسمس مبارک". از آن زمان تا کنون ۱۹ سال می‌گذرد و امروز، سالگرد ۱۹ سالگی SMS در دنیاست!

SMS-520x245.jpg

اما تکنولوژی اس‌ام‌اس قدمت بیشتری دارد؛ یعنی حدود ۲۷ سال و از آن زمان تا کنون، این فناوری با پشت سر گذاشتن یک مسیر طولانی و در کنار کاربران باعث شده است تا پیام‌های مختلفی تحت شبکه‌های متنوع موجود در دنیا ارسال شود.

mobile-smartphone-in-hand.jpg

تنها در سال ۲۰۱۰ ارسال SMS باعث درآمد ۱۱۴.۶ میلیارد دلاری در سراسر جهان شده است. ولی به‌نظر می‌رسد این تنها اول راه است. کارشناسان عقیده دارند طی ۵ سال آینده، شبکه‌های موبایل بیش از ۷۲۶ میلیارد دلار از طریق ارسال پیام‌های کوتاه به‌دست می‌آورند. این موضوع در حالی است که سرویس‌های مختلف دیگری از طرف شرکت‌ها برای تغییر شیوه و فناوری ارسال SMS ایجاد شده‌اند اما ظاهرا این موضوع کماکان رویه سود دهی خود را حفظ خواهد کرد.

ما نیز به‌مناسبت این‌روز پیام تبریکی را برای همه مشترکین پیامکی وبلاگینا ارسال کردیم. اگر تا کنون عضو خبرنامه پیامکی وبلاگینا نشده‌اید، همین حالا می‌توانید برای ثبت‌نام اقدام نمایید. ۱۹ سالگی SMS بر شما مبارک!

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​