امروزه و در دنیای اجتماعی وب، هرچه ایده‌ها بیشتر رنگ اجتماعی داشته باشند شانس موفقیت بیشتری در بین کاربران دارند. آنچه که صرفا باید در این میان انجام شود، به‌کار بردن نو‌آوری، استفاده و پیاده‌سازی درست آن‌ها است. RockMelt یکی از همین ایده‌هاست که بر همین اساس وارد دنیای وب شده است. مرورگری بر پایه Chromium که تمامی امکانات برای ارتباطات اجتماعی شما را در خود جای داده است.

rockmelt-screen.jpg

در واقع راک‌مِلت مرورگری است که بیشتر بر اساس شبکه فیس‌بوک عمل می‌کند. شما از طریق این مرورگر جدید قادر خواهید بود تا کلیه ارتباطات خود در این شبکه اجتماعی و شبکه‌های دیگر نظیر توییتر را به شکل بسیار جالب، جذاب و متفاوتی مدیریت کنید. وجود ۲ نوار در سمت راست و چپ این مرورگر، ظاهر آن‌را با دیگر مرورگرها متمایز می‌نماید. در سمت چپ شما می‌توانید مخاطبین و دوستان خود در فیس‌بوک را ببینید و با کلیک روی هر کدام از آن‌ها، امکان گفتگوی مستقیم، ارسال ایمیل، اشتراک صفحه‌ای که در حال دیدن آن هستید و بسیاری امکانات دیگر برایتان فراهم می‌شود.

اطلاعات دریافتی از طریق فیدهای مورد نظر شما (نظیر همان فیس‌بوک و توییتر)، از ابرها (یا در واقع همان سرور مرورگر) به‌هنگام سازی می‌شوند و لذا هنگامی که شما حضور ندارید، اطلاعات ذخیره شده و زمان ورورد شما برایتان به نمایش درمی‌آیند. شما می‌توانید به‌سادگی و بدون نیاز به هیچ ابزار اضافه‌ای از طریق RockMelt، اکانت‌های خود را بروز رسانی کنید.

rockmelt-thanks-page.jpg

همانطور که بیان کردیم، این مرورگر از اطلاعات کاربری فیس‌بوک شما استفاده می‌کند و آن‌را ذخیره می‌نماید به همین خاطر شما هر کجا که باشید، با استفاده از همان نام کاریری می‌توانید تمامی تنظیمات خود را روی مرورگر RockMelt داشته باشید؛ ولو اینکه سیستم‌تان تغییر کند. بعلاوه، از آن‌جایی که این مرورگر بر پایه Chromium نوشته شده است، نه تنها در آن امکان استفاده از اکستنشن‌های گوگل کروم را دارید، بلکه امکان مشاهده جدیدترین تکنولوژی‌های وب مانند HTML5 و CSS3 به بهترین نحو ممکن برایتان فراهم است.

راک‌مِلت در حال حاضر به صورت نسخه بتای عمومی منتشر شده است و برای استفاده از آن نیاز به دعوت‌نامه دارید. دوستانی که علاقه‌مند به آزمایش و استفاده از این مرورگر هستند می‌توانند در بخش نظرات اعلام کنند تا درصورت امکان، اندک دعوت‌نامه‌های موجود برایشان ارسال شود!