هیچ آپدیتی برای XPERIA X10 عرضه نخواهد شد؟

نوشته آرش زاد 19 دي 1389

این خبری بود که چند وقت پیش نیز شایعاتی مبنی بر صحتش در سایت‌ها و انجمن‌های مختلفی زده می‌شد. خبری که گویا حالا بیشتر به سوی تایید نزدیک شده است. خانوداه X10 سونی اریکسون که شامل ۳ گوشی X10، X10 mini و X10 mini pro می‌شود همگی جزء این مجموعه قرار دارند. اما حالا چرا این شرکت سوئدی - ژاپنی تصمیم به این کار گرفته است؟

Sony-XPERIA-X10.jpg

در نمایشگاه CES امسال، سونی اریکسون، سری جدیدی از مجموعه ایکس‌پریا را به کاربران معرفی کرد. تلفنی که Xperia Arc نام دارد و مشخصاتی متفاوت از رقیب گذشته خود را دارا می‌باشد. گوشی Xperia Arc از آندروید ۲.۳ استفاده می‌کند و همین عامل احتمالا دلیلی است برای عدم به‌روز رسانی X10 و خانواده‌اش.

آنچه که ابتدای امر مسلم است، بحث سیاست غلطی است که این شرکت برای آینده فروش Arc در نظر گرفته است. در واقع هر کس که نسخه جدیدی از آندروید را روی گوشی‌های سونی بخواهد، باید محصولات جدید آن‌را خریداری کند اما این مسئله باعث عدم فروش دستگاه‌های جدید این شرکت نیز خواهد شد؛ چرا که ترس کاربران از داشتن گوشی از رده خارج شده از نظر نرم‌افزاری، موردی نیست که باعث افزایش فروش محصولی شود.

XperiaArc07.jpg

از طرفی، سونی طی مطلبی که در Android Community نوشته شده، بیان کرده است به‌روز رسانی بعدی سری X10 در ۳ ماهه اول امسال در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت که در آن، ویژگی‌های جدیدی نظیر چند لمسی شدن X10 نیز گنجانده شده است. همچنین در کلیه موارد گفته شده از سوی سونی می‌توان به این نتیجه رسید که این شرکت هیچ تمایلی برای آپدیت گوشی‌های آندرویدی خود به نسخه ۲.۲ را ندارد.

طی ۳ ماه آینده می‌توایند هم اخبار مربوط به عرضه Xperia Arc را دنبال کنید و هم اگر یکی از کاربران سری X10 هستند، منتظر ارائه نسخه جدید سیستم‌عامل آندروید آن باشید! ما نیز اگر اطلاعات جدیدی را دریافت کردیم، آن‌را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.