دیگر کسی نیست که او را نشناسد! شخصی که روز به روز بر محبوبیتش افزوده می‌شود در حالی که او هنوز هم برای کسب موفقیت‌های بیشتر خیلی جوان است. کسی که صاحب سومین کشور بزرگ جمعیتی بر روی زمین است. شخصی که با وجود جوان بودنش یکی از میلیاردرهای جهان نیز محسوب می‌شود؛ کسی که حاضر شده حتی نیمی از دارایی میلیاردی‌اش را صرف امور خیریه کند.

mark-zuckerberg-time.jpg

مارک زاکربرگ، کسی است که حالا مجله Time نیز او را برترین چهره سال ۲۰۱۰ معرفی کرده است. ارتباط دادن نیم میلیارد نفر در کل دنیا به یکدیگر، دلیلی است که تایم برای انتخاب خود برگزیده است. حالا دیگر فیس‌بوک صرفا یک سایت اجتماعی ساده نیست بلکه زندگی طبیعی بسیاری از کاربران دنیا در آن جریان دارد و مارک نیز از این اتفاق خیلی خوشحال است.

البته تمام این‌ها یک‌سوی ماجراست! عده‌ای بر این باورند که Time می‌توانست شخص دیگری را به عنوان چهره سال خود انتخاب نماید. شخصی مانند جولین آسانژ (به عنوان یکی از کاندیداهای انتخاب این عنوان) که او نیز طرفداران بسیاری را در سراسر دنیا برای خود کسب کرده است و با پرده‌برداری از اسناد محرمانه مختلف، تاثیر بسیاری را بر روی فعالیت‌ها و عکس‌العمل‌های دولت‌های مختلف دنیا گذاشته است. به جز این دو نفر، حامد کرزای، رئیس‌جمهوری افغانستان و ۳۳ معدنچی شیلیایی که ۷۰ روز را در زیر زمین گرفتار بودند، به عنوان دیگر گزینه‌های مد نظر Time معرفی شده‌اند.