وبلاگینا

استخدام برنامه نویس ارشد وب

مسلط بر PHP/mySQL - حقوق و مزایای مکفی

www.novinafzar.net/jobs
4

سطل‌های زباله هوشمند، ضد بمب همراه با LCD و وای‌فای!

با توجه به این‌که این روزها اکثر وسایل و تکنولوژی‌های اطراف ما پسوند Smart را به خود گرفته‌اند، شرکت‌ها تمایل زیادی دارند تا تکنولوژی را وارد لوازم سنتی و قدیمی دیگر کنند و از آن‌ها، محصولی جدید تولید نمایند؛ مثلا سطل زباله هوشمند!

smart-recycle-bins-1.jpg

طبق گزارش Daili Mail، عابرین خیابان‌های لندن به‌زودی شاهد نصب سطل‌های زباله هوشمندی خواهند بود که علاوه بر داشتن یک جفت نمایشگر ال‌سی‌دی، به وای‌فای نیز متصل هستند. این ایده جهت ایجاد علاقه در لندنی‌ها برای بازیافت زباله و ایجاد اطمینان در آن‌ها نسبت به امن بودن محیط و عدم وجود بمب در سطل‌های زباله، به اجرا در آمده است.

smart-recycle-bins-2.jpg

با توجه به برگزاری رقابت‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن، قرار است تا ۱۰۰ عدد از این سطل‌های هوشمند ۱۹۰۰ دلاری در مکان‌های مختلف شهر نصب شوند.

این سطل‌های ضد بمب، دارای دو ال‌سی‌دی بزرگ هستند که هر کدام از آن‌ها به نمایش اخبار و اطلاعات اقتصادی می‌پردازد. وای‌فای داخلی موجود در آن‌ها باعث می‌شود که ایده استفاده از سطل‌های زباله به‌عنوان HotSpot های خیابانی نیز دور از ذهن نباشد.

انتظار می‌رود که این سطل‌های زباله هوشمند، در شهرهای بزرگ دیگری نظیر نیویورک، سنگاپور و توکیو نیز مورد استفاده قرار بگیرد. از حالا می‌توانید روزی را تصور کنید که اطراف یک سطل زباله، در حال خواندن خبرهای محلی مربوط به شهر خود هستید!

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​