احتمالا می‌دانید چند روزی می‌شود که آدرس صفحه انتقال لینک فیدهای فیدبرنر مسدود شده است. اگر هم نمی‌دانستید، حالا دیگر می‌دانید! مشخص نیست که این اتفاق به چه دلیل رخ داده و بر روی چه اساسی بوده اما ما ضمن درخواست از مسئولین محترم درمورد تجدید نظر درباره این موضوع، راه‌حل فعلی خروج از این مشکل را به شما بیان می‌کنیم.

feedburner-direct-link-1.jpg

بسیاری از کاربران از سرویس فیدبرنر برای خروجی فیدهای خود استفاده می‌کنند و قطعا مسدود شدن این آدرس باعث می‌شود که کلیه آنان، خارج از موضوعیت و محتوایشان با مشکل مواجه شوند. انتقال لینک‌های کلیک شده فیدها به روی آدرس feedproxy.google.com صرفا به دلیل گزارشات آماری است که این سرویس در مورد تعداد کلیک‌های کاربران در اختیار شما قرار می‌دهد.

feedburner-direct-link-2.jpg

در حال حاضر می‌توانید با توجه به شرایط موجود، این قابلیت فیدبرنر را غیر فعال کنید تا با چشم پوشی از آن، آدرس اصلی سایت یا وبلاگ خود را با آدرس پایه گوگل جایگزین نمایید. تصویر اول مربوط به منوی تنظیمات طرح جدید فیدبرنر است و تصویر دوم مربوط به طرح قدیمی آن. از هر دو قسمت می‌توانید به‌سادگی این تغییرات را اعمال کنید. تنها کافی است تیک مربوط به گزینه Item link clicks را غیر فعال نمایید.

در حال حاضر اطلاع‌رسانی این موضوع به دیگران می‌تواند از مشکل پیش‌آمده جلوگیری نماید و راه‌حلی موقت برای آن باشد.