وبلاگینا

استخدام برنامه نویس ارشد وب

مسلط بر PHP/mySQL - حقوق و مزایای مکفی

www.novinafzar.net/jobs
16

اپل، تولد ۳۵ سالگی‌ات مبارک!

در ۳۵ سال پیش و در چنین روزی سه مرد متشخص از ایالت کالیفرنیا اقدام به تاسیس شرکتی کرده‌اند که پدیده‌ای را در زمینه کامپیوترهای خانگی بوجود آورد و طی سال‌های اخیر با معرفی گوشی‌های هوشمند خود، دید مردم را نسبت به تلفن‌های هوشمند عوض کرد. اگر به اولین روز آپریل ۱۹۷۶ باز گردیم سه شخص به نام‌های استیو جابز، استیو وزنیاک و رونالد واین را خواهیم دید که خواهان تولید کامپیوترهای اپل بودند.

apple-35-birthday.jpg

اپل به صورت رسمی در سوم ژانویه ۱۹۷۷ با نام Apple Computer ثبت رسمی شد و رونالد واین جزو سه نفر اصلی این گروه بوده که در شرکت آتاری کار می‌کرد و لوگوی نخستین کامپیوترهای آی اپل را طراحی نمود. در طی این ۳۵ سال، اپل محصولات متفاوتی را طراحی کرده است و هر یک به صورت مستقیم و غیر مستقیم در زندگی ما تاثیر داشته‌اند و روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم. در بسیاری از مواقع با معرفی یک محصول، یک بمب در رسانه‌های مرتبط با تکنولوژی منفجر می‌شد چون امکاناتی که اپل در محصولات قرار می‌داد واقعا بی‌نظیر بوده و هست.

apple-first-logo-style.jpg

شرکت اپل در سرتاسر جهان دارای ۳۰۱ شعبه فروشگاهی است و دارای ۴۶.۶۰۰ کارمند به صورت تمام وقت است و همچنین دارای ۲۸۰۰ کارمند موقتی است. فروش سالیانه اپل مطابق با اسناد ویکیپدیا چیزی حدود ۶۵.۲۳ میلیارد دلار است و نیز دارای شرکت‌های زیر مجموعه‌ای در ایالات متحده امریکا است. مطمئنا اپل با این تعداد کارمند و فروش خیره کننده خود یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید تجهیزات کامیپوتری است. کاربرانی بسیاری هستند که حاضر نیستند محصولات اپل خود مانند آیفون و آیپد را با چیز دیگری عوض کنند!

امروز اپل هم ۳۵ ساله شده است و امسال باید منتظر باشیم و ببینیم در سالی که در پیش داریم به جز iPad 2 که چندی پیش معرفی شد، اپل با چه محصولاتی ما را شگفت‌زده خواهد کرد؟!

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​