تبلت گوگل با نام Google Play؟

نوشته آرش زاد 14 اسفند 1390

در ماه‌های انتهایی سال گذشته میلادی، شایعاتی درباره تولید تبلت از طرف گوگل به‌گوش رسید. این شرکت با توجه به همکاری با کمپانی‌های مختلف سخت‌افزاری برای تولید تلفن‌های هوشمند با برند گوگل، احتمال زیادی دارد که جهت ارائه تبلت‌های مخصوص خود نیز برنامه‌ای در سر داشته باشد.

google-play-tablet.jpg

اریک اشمیت در گفتگویی که در آن زمان با یکی از روزنامه‌های ایتالیایی داشت، خبر از معرفی تبلتی با امکانات کامل از طرف گوگل ظرف ۶ ماه آینده را داده بود. حالا طبق خبری که در Fusible منتشر شده است، گوگل طیف گسترده‌ای از دامنه‌های حاوی کلمه Play را ثبت کرده است.

appsonplay.com
booksonplay.com
gamesonplay.com
googleplayapps.com
googleplaybooks.com
googleplaydownloads.com
googleplaygames.com
googleplaymagazines.com
googleplaymovies.com
googleplaymusic.com
googleplaynewspapers.com
googleplaynewsstand.com
googleplaytv.com
googleplayvideos.com
magazinesonplay.com
moviesonplay.com
newspapersonplay.com
tvonplay.com

هر چند که ممکن است ثبت شدن این دامنه‌ها با این نام، برای معرفی محصولات مختلفی از سمت گوگل کاربرد داشته باشد، اما هنگامی که نگاهی به برخی از دامنه‌های ثبت شده نظیر appsonplay.com، gamesonplay.com و googleplayapps.com می‌اندازیم، متوجه می‌شویم که این شرکت برنامه بزرگ‌تری را برای این دامنه‌ها در نظر گرفته است.

با این‌حال، احتمال دیگری نیز وجود که گوگل این دامنه‌ها را برای سرویس بعدی خود به ثبت رسانده است؛ اما هر چه که باشد، باید منتظر خبری با عنوان Play از طرف گوگل طی هفته‌ها یا ماه‌های آتی باشیم.

منبع Fusible
نویسنده آرش زاد