وبلاگینا

تبلیغات در وبلاگینا

تبلیغات متنی شما در این‌جا روزانه به بیش از هزاران بازدیدکننده نمایش داده می‌شود؛ چه چیزی بهتر از این؟!

www.weblogina.com
8

به گوگل ریدر جدید عادت کنید!

از روزی که گوگل در وبلاگ‌ رسمی خود خبر از تغییرات گوگل ریدر (گودر) داد، بسیاری از افراد مخالفت خود را به هر طریقی اعلام کردند. برخی از افراد در واشنگتن دی‌سی با در دست داشتن پلاکاردهایی، مخالف این تغییر بودند و سایر افراد با نوت‌هایی که در همین سرویس می‌گذاشتند، راهکارهایی را برای جلوگیری از به وقوع پیوستن این تغییر پیشنهاد می‌دادند که در نهایت نتیجه‌ای نداد.

خبر مخالفت کاربران، در وبلاگ‌های زیادی بازتاب پیدا کرد تا جایی که سایت شناخته شده تک‌کرانچ، خبر مربوط به ناراحتی کاربران ایرانی از این اقدام را منتشر کرد و سایر وبلاگ‌های فناوری، گزارش‌های مربوط به اعتراض جهانیان از این تغییر را بر روی خروجی خود قرار دادند اما گوگل توجهی به این موارد نداشت و برای راهبری اهداف تجاری و برنامه‌های توسعه شبکه‌ اجتماعی گوگل پلاس، نهایتا دست به این تغییر زد.

در گوگل ریدر جدید که از امروز شاهد آن هستیم، خبری از دکمه Share و لایک نیست و نمی‌توانید لیست آیتم‌های به اشتراک گذاشته شده توسط دوستان خود را ببینید! به جای دکمه به اشتراک گذاری، 1+ اضافه شده که پست مورد نظر شما را به اکانت گوگل پلاس منتقل می‌کند و کاربران در آنجا می‌توانند این پست را با سایر دوستان در همان گوگل پلاس به اشتراک بگذارند و به جای لایک به آن 1+ بدهند.

این تغییر برای بسیاری از کاربران خوشایند نبود چون کاربران به فضای ساده اما دوست‌داشتی گوگل ریدر عادت کرده بودند به طوری که گوگل در وبلاگ رسمی خود نوشت: "بازنشسته کردن امکانات به‌ اشتراک‌گذاری Reader اصلا تصمیم آسانی نبود" و در جواب علت این تغییر نیز بیان شد: "اما در نهایت کمک خواهد کرد تا ما در Google بر موضوعات محدودتری تمرکز کنیم و در نتیجه در سراسر Google بتوانیم خدمات بهتری به شما عرضه کنیم." در حقیقت مهمترین تغییر را می‌توان در محدود کردن ارتباط کاربران دانست به طوری که برای ارتباط با یکدیگر و دیدن آیتم‌های به اشتراک گذاشته شده باید به گوگل پلاس مراجعه کنند.

تغییرات جدید گوگل ریدر با اینکه خیلی خوشایند نبود اما مزیت‌هایی نیز داشت. طرح ظاهری جدید زیباتر شده و خرج‌های گوگل را نیز کم کرده است. این تغییرها قطعا برای گسترش شبکه اجتماعی گوگل پلاس است و با این کار و مراجعه روزانه کاربران گوگل ریدر به گوگل پلاس، ترافیک این شبکه اجتماعی نوپا افزایش می‌یابد و استفاده از آن گسترش پیدا می‌کند و برای کاربران گوگل ریدر یک نوع توفیق اجباری است. تغییرات انجام شده و هم اکنون شما با گوگل ریدر جدید روبرو هستید، پس اعتراض‌های گذشته را فراموش کنید و به گوگل ریدر جدید عادت کنید! تغییرات جدید گوگل ریدر را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​