وبلاگینا

وب‌سایت تبلیغات و آگهی‌های اینترنتی

محلی مناسب برای درج و نمایش تبلیغات، آگهی‌ها و پیام‌های تجاری صاحبان کسب و کار

www.iranadpost.com
64

معرفی هفته: وبلاگ رسمی گوگل به زبان فارسی

چند وقتی می‌شود که گوگل علاقه بیشتری به ارائه خدمات و سرویس‌های خود به زبان فارسی پیدا کرده است. این موضوع در زمان معرفی پروژه گوگل پلاس به اوج خود رسید؛ وقتی که این شرکت به‌طور هم‌زمان زبان فارسی را به عنوان یکی از زبان‌های رسمی خود برای این سرویس ارائه کرد و توضیحات و نوشته‌های صفحه ورودی خود را برای کاربرانش ارائه نمود.

google-persian-weblog.jpg

حالا گوگل در اقدامی تازه، وبلاگ رسمی فارسی‌زبان خود را نیز راه‌اندازی کرده است. طبیعتا این کار می‌تواند اطلاعات بیشتری را در اختیار کاربران فارسی قرار دهد و آن‌ها را به‌طور مستقیم با تغییرات و رویدادهای این شرکت آشنا نماید.

متن اولین پست وبلاگ فارسی گوگل این‌گونه آغاز می‌شود:

قدمت قدیمی ترین نسخه زبان فارسی (فارسی باستان) به هزاره اول قبل از میلاد بازمی گردد. امروزه، به این زبان در ایران، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان و پاره ای نقاط دیگر گویش می شود. در حدود ۵۰ درصد از جمعیت فارسی زبان از اینترنت استفاده می کنند -- تقریبا ۲ درصد کل کاربران اینترنت در دنیا. Google بازخورد (feedback) فراوانی از کاربران فارسی زبان دارد که درخواست ارائه محصولات بیشتری به زبان فارسی را دارند.

با انتشار این پست، ما تولد اولین وبلاگ رسمی Google به زبان فارسی را اعلام می کنیم. وبلاگ ما کانالی ارتباطی برای اعلان های محصولات، راه اندازی ویژگی ها و به روزآوری های فوری در زمانهای بحرانی برای کاربران فارسی زبانمان خواهد بود.

گوگل از کاربران فارسی‌زبان خود خواسته تا نظرات‌شان را در مورد راه‌اندازی این وبلاگ رسمی از طریق ایمیل persian-blog@google.com برای آن‌ها ارسال نمایند. مهدی شریف‌زاده به عنوان راهبر تیم زبان فارسی در گوگل، از جمله افرادی خواهد بود که وبلاگ فارسی‌زبان این شرکت را به‌روز رسانی می‌کند. باید در هفته‌های آینده منتظر خبرهای بیشتری در این زمینه باشیم. به نظر شما این اقدام گوگل چقدر می‌تواند روی اطلاع‌رسانی کاربران فارسی تاثیرگذار باشد؟ آیا مجموعه هک‌های اخیر، در راه‌اندازی این وبلاگ نقشی داشته‌اند؟

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​