وبلاگینا

تبلیغات متنی در وبلاگینا

تبلیغات متنی شما در این مکان توسط هزاران کاربر روزانه وبلاگینا دیده می‌شود؛ همین حالا خود را جهانی کنید!

www.weblogina.com
1

لوگوی امروز گوگل، راز Silicon Valley

سایت موتور جست و جوی گوگل امروز Doodle خود را به احترام Robert Noyce دانشمند و یکی از مخترعین ریزتراشه و هم‌چنین یکی از پایه‌گذاران شرکت اینتل تغییر داده است. این Doodle که ریزتراشه‌ای منقش به نام گوگل را نشان می‌هد برای تولد 84 سالگی آقای نویس طراحی شده است.

Google-doodle.jpg

نویس در زمانی که مشغول تحصیل بود زیر نظر پروفسور Grant Gale به تحصیل تخصصی فیزیک پرداخت که در همین دوره اولین ترانزیستور ساخته شده در آزمایشگاه بل را دید و همین کافی بود تا به پیشنهاد استادش برای دوره دکترا در MIT ثبت‌نام کند. او آنقدر درک بالایی در علوم داشت که هم مدرسه‌ای‌ها به او لقب Rapid Robert یا رابرت سریع را داده بودند. همین موضوع باعث دریافت جایزه Brown Derby که به مفهوم دستیابی به بهترین نتیجه با کم‌ترین کار است، شد.

بعد از چندین جابه‌جایی در شرکت‌های مختلف بالاخره در سال 1968 به همراه Gordon E.Moore شرکت اینتل را بنا کرد. او در این شرکت نقش آینده نگر را ایفا می‌کرد. در اینتل بر اختراع ریزپردازنده توسط Ted Hoff نظارت داشت که دومین انقلاب او محسوب می‌شود. نویس با کارمندان اینتل همانند خانواده خود رفتار می‌کرد و به عنوان مدیرعامل دیدگاهی را در این شرکت برجای گذاشت که تا به امروز سرمشق مدیران این شرکت بوده است.

رابرت نویس در دوران حیات خود چندین و چند اختراع کرد و جوایز متعددی را نیز به دست آورد. تنها برای اختراع مدارهای مجتمع به همراه Jack Kilby از طرف سه رییس جمهور آمریکا مورد احترام و تشویق قرار گرفت. مدال افتخار IEEE در سال 1978 از جمله آن‌هاست.

بعد از مرگ او در سال 1991 خانواده او بنیادی عمومی برای تحصیل ریاضیات و فیزیک در سنین زیر 12 بنا نهادند چرا که او همیشه بر این عقیده بود که باید تلاش کرد به افراد بی‌بضاعت نیز علم را آموخت.

رابرت نویس یکی از افرادی است که به خاطر افتخاراتی که با سیلیکون به دست آورده است منطقه Silicon Valley به این نام صدا زده می‌شود.

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​