وبلاگینا

تبلیغات متنی در وبلاگینا

تبلیغات متنی شما در این مکان توسط هزاران کاربر روزانه وبلاگینا دیده می‌شود؛ همین حالا خود را جهانی کنید!

www.weblogina.com
7

۳۷ هزار دامنه ثبت شده از Go Daddy منتقل شدند

اگر کتاب‌های قدیمی آموزش وب و اینترنت را مطالعه کرده باشید مطمئنا با نام Go Daddy آشنا هستید. شرکتی که در سال 1997 ابتدا با نام Jomax Technologies افتتاح شد و به طور جالبی نام خود را به Go Daddy تغییر داد. شرکتی که حتی قبل از سازمان ICANN (سازمان مدیریت آدرس‌ها و نام‌های اینترنتی) تاسیس شد و بزرگترین ثبت کننده دامین‌های اینترنتی در جهان است، امروز با چالشی به وسعت تمام اعتبارش روبرو شده به طوری که تا دیروز عددی بالغ بر 21,000 دامنه اینترنتی از این شرکت انتقال یافته و این رقم امروز به 37,000 دامین افزایش یافت؛ یعنی چیزی نزدیک به 270,000 دلار ضرر مالی!

godaddy2.jpg

ماجرا با حمایت Go Daddy از قانون SOPA آغاز شد. قانونی که سر و صدای بسیاری زیادی در وب و شبکه اینترنت به راه انداخته است و به اصطلاح با سانسور اینترنت قصد جلوگیری از دزدی‌‌های اینترنتی را دارد. Go Daddy در هفته گذشته اعلام کرده بود که از این قانون حمایت خواهد کرد در صورتی که بسیاری از شرکت‌ها و افراد سرشناس اعتراض خود را نسبت به این قانون اعلام کرده‌اند. بر همین اساس مدیر وبسایت Cheezburger تهدید به انتقال 1,000 دامین از این شرکت کرد و به دنبال آن Jimmy Wales مدیر ویکیپدیا نیز به این شرکت هشدار داد.

اعتراضات به حدی بالا گرفت که Go Daddy مجبور به عقب نشینی از موضع خود شد و در پست جدید وبلاگ خود اعلام به عدم حمایت از قانون SOPA کرد، این موضوع قبل از ترک تعداد زیادی از مشتریان بوده است. قبل از آن در اتفاقی جالب که سرآغاز آن صحبت‌های Ben Huh، مدیر Cheezburger بود سایتی برای ابراز اعتراض نسبت به Go Daddy آغاز به کار کرد. تا این لحظه 567 نفر از مشتریان که صاحب 8,790 دامنه نیز هستند در آن ثبت نام کرده‌اند.

با فشارهای بیشتر در نهایت Go Daddy حاضر به تماس با کابران شده و از آن‌ها درخواست کرده است تا در صورت امکان دامین‌های خود را انتقال ندهند و به نوعی از آن‌ها عذرخواهی کرده، اما کاربران حاضر به بازگشت نیستند و بار دیگر از این طریق نیز اعتراض خود را اعلام کرده‌اند.

اگر به آمار ترک کاربران در روزهای متوالی هفته نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که در روز دوشنبه 8,800 و سه‌شنبه 13,000 دامین Go Daddy را ترک کرده‌اند و این آمار تا امروز به 37,000 آدرس اینترنتی افزایش پیدا کرده است. این در حالی است که شرکت Go Daddy، دو روز پیش از موضع خود فاصله گرفته بود. در نتیجه کاربران ثابت کردند که در این رابطه اصلا کوتاه نخواهند آمد و یک هشدار جدی به دیگر شرکت‌ها برای حمایت از SOPA دادند. با این اتفاقات مطمئنا تصویب این قانون با مشکلات و اعتراضات بیشتری همراه خواهد بود.

در پایان اگر علاقه‌مند هستید تا درباره SOPA بیشتر بدانید این مطلب را از دست ندهید.

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​