امکانات متفاوت در نسخه‌های بعدی مرورگر فایرفاکس

نوشته آرمان حسینی 09 بهمن 1390

اگر نگاهی به بخش مرورگرها و میزان استفاده کاربران از آن‌ها بیندازیم، شاهد رقابتی بین گوگل کروم و موزیلا فایرفاکس خواهیم بود. کروم که در سال گذشته به خوبی رشد کرد،‌ توانست در برخی از موارد گوی سبقت را از موزیلا فایرفاکس برباید و جایگاه آن را تصاحب کند اما این قطعا پایان ماجرا نیست و فایرفاکس نیز برنامه‌هایی برای جذب کاربر بیشتر دارد.

Firefox-2012-1.jpg

موزیلا در آخرین اطلاع رسانی خود، خبر از ویژگی‌های جدید در مرورگر را داده که با دیدن جزئیات مربوط به این تغییرات، متوجه می‌شویم که موزیلا می‌خواهد رو به جلو حرکت کند و به فکر نیازهای کاربران است. بعد از رفع مشکل مصرف بالای رم در فایرفاکس، حالا نوبت به جبران کمبود‌ها رسیده است.

در نسخه 12 فایرفاکس، کاربران می‌‌توانند تب‌های جدیدی همانند بیشترین صفحه‌های بازدید شده را داشته باشند که دسترسی به سایت‌های پراستفاده را راحت‌تر می‌کند و در آن‌سو تب اپلیکیشن‌ها قرار می‌گیرد که این تب ممکن است کمی دیرتر به فایرفاکس اضافه شود. در کنار این ویژگی‌، قابلیت چت در پایین مرورگر از موارد جالب توجه است. باید منتظر بمانیم و ببینم فایرفاکس با تغییرات جدید و عرضه نسخه‌های بهبود یافته، می‌تواند دل کاربران از دست رفته خود را بدست آورد یا خیر. نظر شما در مورد مرورگر فایر‌فاکس چیست؟