وبلاگینا

تبلیغات متنی در وبلاگینا

تبلیغات متنی شما در این مکان توسط هزاران کاربر روزانه وبلاگینا دیده می‌شود؛ همین حالا خود را جهانی کنید!

www.weblogina.com
6

کنترل گوشی با چشم، رویایی که به حقیقت پیوست

اپل با معرفی Siri در کنفرانس خود و به‌کار بردن آن در iPhone 4S خیلی‌ها را ذوق‌زده کرد؛ کنترل کامل گوشی از طریق فرمان‌های صوتی مختلف و گفتگو با اپلیکیشنی که از طریق تکنولوژی این شرکت می‌تواند کارهای زیادی را انجام دهد. اما صبر کنید، تکنولوژی خیلی سریع‌تر از این حرف‌ها در حال پیشروی است!

senseye-mobile.jpg

Senseye نام پروژه‌ای است که از طرف دانشگاه فناوری اطلاعات کپنهاگ در حال توسعه است؛ تکنولوژی‌ای که به شما اجازه می‌دهد کنترل گوشی خود را از طریق چشم‌تان به دست بگیرید. تیم این دانشگاه فناوری‌ای را ابداع کرده است که حرکت چشم کاربر را از طریق دوربین جلوی گوشی تشخیص داده و به او اجازه می‌دهد تا کنترل همه‌جانبه دستگاه خود را در اختیار بگیرد.

رابط توسعه‌دهنده Senseye نیز به اپلیکیشن‌های دیگر این اجازه را می‌دهد تا بتوانند به کمک آن، برنامه‌های خود را هماهنگ با این فناوری نمایند. ویدیوی بالا، استفاده از Senseye را روی یک گوشی اندرویدی و در حال کنترل یک بازی از طریق چشم به‌نمایش می‌گذارد.

توسعه‌دهندگان Senseye می‌گویند که این پروژه ۹۰ درصد کار خود را پشت سر گذاشته است و برخلاف نسخه‌های اولیه آن که نیاز به این داشت تا هنگام کار، تلفن ثابت نگه داشته شود، حالا کاربران این امکان را دارند تا با نگه داشتن معمولی تلفن در دست و یا حرکات آرام سر، کنترل برنامه‌ها را از طریق چشمان خود در اختیار بگیرند.

در حال حاضر تیم توسعه‌دهنده Senseye در تلاش است تا با ارائه این تکنولوژی روی چند گوشی آزمایشی و در اختیار قرار دادن آن به تعدای از شرکت‌های سازنده تلفن همراه، امکان پیشرفت بیشتر آن‌را فراهم آورد. شاید دور از انتظار نباشد که به‌زودی شاهد ویژگی فرمان چشمی در گوشی‌های اندرویدی باشیم!

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​