بر اساس آماری که Net Applications برای ماه اکتبر در مورد میزان استفاده مرورگرها در بین کاربران اینترنت اعلام کرده است، مرورگر محبوب گوگل کروم با ۰.۴۹ درصد رشد نسبت به ماه سپتامبر، هم‌اکنون ۸.۴۷ درصد از سهم کل بازار مرورگرها را در اختیار دارد. ما پیش از این هم گزارشی را درمورد آمار استفاده از مرورگرها در وبلاگینا منتشر کرده بودیم و پیش‌بینی کردیم که این مرورگر با سرعت زیادی بر تعداد کاربرانش اضافه خواهد شد.

browser-share-chart-october-2010.png

هم‌اکنون گوگل کروم سومین مرورگر پراستفاده دنیا پس از اینترنت اکسپلورر (با ۵۹.۲۶ درصد) و فایرفاکس (با ۲۲.۸۲ درصد) است. در این بین، اینترنت اکسپلورر ۸ با ۲۹ درصد، بیشترین سهم را در بازار مرورگرها از آن خود کرده است. اینترنت اکسپلورر ۹ نیز که هنوز مدت زمانی از انتشار نسخه آزمایشی آن نمی‌گذرد به سرعت در حال رشد است. این مرورگر با رشدی ۰.۳۲ درصدی، در حال حاضر ۱.۲۹ درصد از بازار مرورگرها را در اختیار دارد و به سرعت نیز بر تعداد کاربران آن افزوده می‌شود.

در این جدول مرورگرهای سافاری و اوپرا هر یک به ترتیب، ۵.۳۳ درصد و ۲.۲۸ درصد از سهم بازار را در دست دارند. شرکت اپرا هرچند در تولید مرورگرهای مبتنی بر موبایل موفق عمل کرده اما به همین میزان روز به روز از تعداد کاربران کامپیوتری‌اش کاسته می‌شود. حدس شما در مورد جدول رشد ماه بعد مرورگرها چیست؟