وبلاگینا

وب‌سایت تبلیغات و آگهی‌های اینترنتی

محلی مناسب برای درج و نمایش تبلیغات، آگهی‌ها و پیام‌های تجاری صاحبان کسب و کار

www.iranadpost.com
11

منوی ویژه: کیک شکلاتی ASP.NET با نسکافه داغ (قسمت سوم) - نقش مرورگر وب

یکی از مهم‌ترین اجزای موجود در فرآیند درخواست یک صفحه وب، مروگر وب (Web Browser) است. در ادامه این مقاله از سری مقالات « منوی ویژه: کیک شکلاتی ASP.NET با نسکافه داغ» قصد داریم به مهم‌ترین نقش‌هایی که یک مرورگر وب ایفا می‌کند بپردازیم.

یک. ارسال درخواست به وب‌سرور

اگر کاربر آدرس http://www.microsoft.com را در مرورگر وارد نماید، مرورگر آدرس DNS مرتبط با www.microsoft.com را باز می‌گرداند و یا اصطلاحا آن را Resolve می‌کند و با استفاده از پروتکل HTTP به سرور متصل و یک صفحه وب را درخواست می‌نماید.

دو. اعتبارسنجی سرور

اگر سرور از یک گواهینامه امنیتی SSL برخوردار باشد و درخواست بوسیله پروتکل HTTPS صورت گرفته باشد، مرورگر وب با استفاده از گواهینامه، سرور را اعتبارسنجی می‌نماید و ارتباط‌های بعدی را رمزگشایی می‌کند.

سه. پردازش پاسخ

اگر سرور در پاسخ به درخواست مرورگر HTML ارائه کرده باشد، مرورگر آبجکت‌های جاسازی شده و یا اصطلاح embedded شده را مانند تصاویر، ویدئوها و انیمیشن‌ها که در HTML به آن‌ها ارجاع داده شده است را باز می‌گرداند. اگر سرور، خطا، تغییر مسیر و یا سایر پاسخ‌ها را برگرداند، مرورگر نیز پاسخ متناسب را ارائه خواهد کرد.

چهار. نمایش HTML و آبجکت های جاسازی شده

مرورگر با استفاده از استانداردهای HTML تصمیم می‌گیرد که چگونه صفحه را به کاربر نمایش دهد. به‌دلیل این‌که یک HTML می‌تواند دربرگیرنده تعداد زیادی آبجکت جاسازی شده باشد، مروگر وب ممکن است برای نمایش یک صفحه HTML مجبور به رندر کردن صدها آبجکت باشد.

پنج. اجرای اسکریپت کلاینت

اسکریپت‌های سمت کلاینت، مانند اسکریپت‌هایی که به زبان جاوا اسکریپت نوشته می‌شوند، صفحات وب را به صفحاتی تعاملی بدون بارگزاری مجدد صفحه تبدیل می‌نمایند.


در نظر داشته باشید که از این به بعد، سری مطالب «منوی ویژه: کیک شکلاتی ASP.NET با نسکافه داغ» روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته در وبلاگینا منتشر می‌شوند.

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​