منوی ویژه : کیک شکلاتی ASP.NET با نسکافه داغ (قسمت اول)

نوشته آراد حقی 28 دي 1390

برنامه‌های کاربردی تحت وب امروزه با سرعت بسیار زیادی رو به گسترش هستند. بسیاری از برنامه‌های کاربردی و سرویس‌هایی که تا دیروز به صورت غیرآنلاین ارائه می‌شدند، امروزه برای به‌دست آوردن سهم بیشتری از بازار و رقابت با سرویس‌های جدید، توجه خود را بر روی برنامه‌های کاربردی تحت وب متمرکز کرده‌اند. با توجه به جایگاه فعلی و رو به‌رشد برنامه‌های کاربردی تحت وب، تصمیم به نگارش سری مقالاتی در خصوص برنامه‌نویسی کاربردی ASP.NET تحت عنوان «منوی ویژه : کیک شکلاتی ASP.NET با نسکافه داغ» گرفته‌ام.

ASPDotNetCake_1.jpg

در نگارش این سری مطالب، مخاطبان را علاقمندانی به برنامه‌نویسی وب تصور کرده‌ام که دانش و یا تجربه‌ای در خصوص برنامه نویسی ASP.NET ندارند اما از حداقل دانش در مورد مفاهیم وب برخوردار هستند. با این حال نگارش این سری مقالات بگونه‌ای خواهد بود که به ابتدایی‌ترین موارد نیز اشاره‌هایی داشته باشد. این سری مقالات به برنامه‌نویسی ASP.NET بر اساس C# (بخوانید سی‌شارپ) و بر پایه .NET Framework 4 نگارش خواهند شد. آشنایی با HTML ، CSS و جاوا اسکریپت می‌تواند شما را در فهم بهتر مطالب یاری نماید. امیدوارم هنوز هم مشغول خواندن این جمله باشید!

شاید این سوال در ذهنتان نقش بسته باشد که چرا عنوان این سری مقالات بدین شکل انتخاب شده است و نقش کیک و نسکافه در برنامه نویسی ASP.NET چیست و یا ده‌ها سوال دیگر! عجله نکنید! به جواب تمامی سوال‌هایتان می‌رسید. برنامه‌ریزی از پیش انجام شده‌ای جهت انتشار مقالات این سری صورت گرفته است و سعی بر آن بوده که در عرضه مفاهیم و مطالب حوصله خواننده نیز در نظر گرفته شود و از عرضه بیش از حد مطلب در قالب یک قسمت خودداری شود.

اگر انتخاب‌تان منوی ویژه پیشنهادی است، در قسمت آینده اولین گاز را به کیک آن خواهیم زد!