وبلاگینا

استخدام برنامه نویس ارشد وب

مسلط بر PHP/mySQL - حقوق و مزایای مکفی

www.novinafzar.net/jobs
17

معرفی هفته: معنایی نو در ابزارهای طراحی وب Aptana studio

آیا از ابزارهای سنتی و قدیمی مانند Adobe Dreamweaver و Front page خسته شده‌اید و به دنبال ابزاری کارآمدتر هستید؟ آیا مایلید هرچه بیشتر به سمت نرم‌افزارهای رایگان و اوپن‌سورس حرکت کنید؟ وبلاگینا به شما Aptana studio را پیشنهاد می‌کند.

weekly-aptana-postT.jpg

در این مطلب به بررسی اجمالی این نرم‌افزار رایگان و کارآمد می‌پردازیم. حتما شما نیز همانند ما به این نتیجه می‌رسید که این بهترین ابزار طراحی وب است.

نخست به ویژگی‌های اصلی این همه‌کاره‌ی قدرتمند اشاره می‌کنیم:
پشتیبانی از سطح گسترده‌ای از زبان‌های برنامه نویسی تحت وب، مرتب کردن کد به صورتی که کد در نهایت خوانایی نوشته می‌شود، خاصیت تکمیل خودکار توابع آن زبان، پشتبیبانی از کتابخانه‌های جاوا اسکریپت همانند جی‌کوئری،‌ نمایش نتیجه کار در خود ویرایشگر، وب‌سرور داخلی، نمایش نحوه پشتیبانی مرورگرهای مختلف از کدهای سی‌اس‌اس و جاوا اسکریپت، غلط گیری از کد شما به هر زبان، کنترل ورژن، قابلیت ارتباط با دیتابیس، پشتابانی از CSS3 و HTML5، قابلیت گسترش و اضافه کردن پلاگین، پشتیبانی از PHP، Ruby و Python، کنترل پروژه و فایل‌های آن، پشتیبانی از زبان فارسی و بسیاری قابلیت‌های دیگر که در آپتانا وجود دارند.

weekly-aptana-demo-1.jpg weekly-aptana-demo-2.jpg

همان‌طور که خواندید و می‌دانید ابزارهای گران‌قیمیتی مانند Adobe Dreamweaver حتی یک چهارم این ویژگی را هم ندارند، پس بیشتر از این نخوانید و آپتانا را دانلود کنید و طعمی جدید از طراحی وب را بچشید!

توضیح: برای اجرا باید JRE (Java Run Time) را روی سیستم خود نصب داشته باشید که البته این برنامه هم رایگان است و می‌توانید آن‌را از اینجا دانلود کنید.

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​