اپل کتاب‌ساز خود را با نام iBooks Author معرفی کرد

نوشته آرش زاد 29 دی 1390

احتمالا شما هم می‌دانید که امروز، اپل کنفرانسی را با موضوع آموزش در شهر نیویورک برگزار کرد که دقایقی پیش به پایان رسید. در این کنفرانس صحبت از دیجیتالی کردن کتاب‌های درسی کودکان شد و اپل خبر از همکاری ناشران بزرگ آمریکایی برای این منظور خبر داد تا کودکان با توجه به معایب کتاب‌های درسی فعلی مانند قیمت بالا، سنگین بودن و عدم امکان جستجو در آن بتوانند کتاب‌های جدید را روی تبلت‌های iPad مطالعه کنند.

ibooks-author-1.jpg

در این کنفرانس که اپل از iBooks 2 نیز برای شیوه جدید مطالعه کتاب‌ها رونمایی کرد، امکان دیگری را از طریق برنامه‌ای با نام iBooks Author برای کاربران خود فراهم آورد تا به کمک آن بتوانند با قابلیت‌های بسیاری، کتاب‌های مختلفی را برای این منظور طراحی نمایند.

ibooks-author-2.jpg

برنامه iBooks Author که از همین حالا روی فروشگاه مک به‌طور رایگان قابل دریافت است، این امکان را می‌دهد تا هر نوع کتاب مختلفی را به‌وسیله آن طراحی نمایید. امکان اضافه کردن عکس، ویدیو، فایل‌های Keynote و حتی کدهای HTML5 و جاوا اسکریپت در این برنامه برای تولید کتاب‌های جدید اپل وجود دارد.

کاربران در انتها می‌توانند با ایجاد جلد برای کتاب‌های خود و پیش‌نمایش آن در دستگاه‌های آی‌پد، آن‌ها را با چند کلیک ساده روی iBookstore ثبت کنند. حتی اگر قصد فروش کتاب‌های خود را نداشته باشید نیز می‌توانید به‌راحتی از آن‌ها خروجی بگیرید و با دوستان خود به‌اشتراک بگذارید. همچنین iBooks Author امکان دریافت خروجی PDF از کتاب‌ها را نیز به شما می‌دهد.

برای دریافت iBooks Author می‌توانید روی این لینک کلیک کنید.