وبلاگینا

وب‌سایت تبلیغات و آگهی‌های اینترنتی

محلی مناسب برای درج و نمایش تبلیغات، آگهی‌ها و پیام‌های تجاری صاحبان کسب و کار

www.iranadpost.com
4

زنگ خطر اپل برای تسخیر جایگاه نوکیا!

چه طرفدار آیفون باشید چه مخالف آن، باید به یک مورد ایمان بیاورید؛ این گوشی فروش خیلی خوبی دارد! طبق آخرین گزارشی که IDC آن‌را منتشر کرده است، به نظر می‌رسد اپل در حال از میان برداشتن فاصله موجود خود با غول دنیای تلفن‌های هوشمند، یعنی نوکیا است. اپل در این مدت توانست با پشت سر گذاشتن RIM (یکی از پیشگامان عرصه گوشی‌های هوشمند) جایگاه خود را در رده دوم بهترین تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند جهان تثبیت نماید؛ دقیقا پشت سر نوکیا!

2011Q1-Top-5-smartphone-vendors.jpg

بازار تلفن‌های هوشمند دنیا نسبت به سال قبل (در همین بازه زمانی) ۷۹.۷٪ رشد داشته است که باید پذیرفت بخش اعظم مربوط به فروش این میزان از تلفن‌ها مربوط به شرکت اپل و گوشی آی‌فون است. در حالی که اپل با رشد اندک ۳٪ از سهم بازار خود نسب به سال قبل، دارای ۱۸.۷٪ از مشتریان است، نوکیا در همین مقطع با از دست دادن ۱۴.۴٪ از بازار کاربران، ضرر بزرگی را متحمل شده است، هرچند که تولید گوشی‌های نوکیا در سال جاری افزایش یافته‌اند.

در حال حاضر اپل تنها با ۶ میلیون دستگاه اختلاف، نوکیا را در رده دوم جدول تولیدکنندگان دنبال می‌نماید. شاید باور این مسئله چندان ساده نباشد که شرکتی با چند سال فعالیت در زمینه تلفن‌های هوشمند بتواند این‌چنین، رقیب بزرگ و دیرینه‌ای همچون نوکیا را تهدید نماید. با این وضع، اپل کماکان محدودیت تنوع انتخاب مدل در آی‌فون را دارد؛ نکته‌ای که باعث می‌شود آندروید در بین بسیاری از کاربران مورد پسندتر واقع گردد.

اما در کنار همه این موارد، موضوع دیگری نیز در جدول بالا توجه کاربران را به خود جلب می‌کند. اگر به بخش تغییرات کلی شرکت‌ها نگاهی بیاندازید، می‌توانید سامسونگ را با رشد ۳۵۰ درصدی، در حال پیشتازی ببینید. این شرکت با افزایش بیش از ۲.۵ برابر در سهم بازار فروش خود نسبت به سال قبل، بیشترین سود سال به سال خود را نسبت به دیگر رقیبان تجربه می‌کند. شاید دور از ذهن نباشد اگر بگوییم جنگ سال‌های آینده تلفن‌های هوشمند، بین دو شرکت اپل و سامسونگ در خواهد گرفت!

با اشتراک در خبرمایه‌ی وبلاگینا همیشه به‌روز باشید...

قبل از ارسال نظر:

  • توجه کنید که نظرتان در ارتباط با همین مطلب باشد. در غیر اینصورت می‌توانید از فرم تماس استفاده نمایید.
  • نظراتی که با کلمات کلیدی ثبت شوند، حاوی الفاظ زشت، تبلیغاتی، سیاسی و یا توهین به اشخاص باشند، منتشر نخواهند شد.
  • در فرم نظرات می‌توانید از برخی کدهای ساده HTML استفاده نمایید.
  • اصلا پینگلیش ننویسید!
​​