اپرا ۱۱ همراه با افزونه هایش آمد!

نوشته آرش زاد 03 آذر 1389

مرورگر اپرا از جمله مرورگرهایی هست که کاربران به‌خصوصی دارد. هرچند که طبق آمارهایی که طی ماه‌های گذشته منتشر شد، این‌طور به نظر می‌رسد که علاقه‌مندان این مرورگر روز به روز کم‌تر می‌شوند، اما فعالیت این شرکت نشان می‌دهد که اپرا هنوز هم امید زیادی برای رقابت با حاکمان بازار مرورگرها دارد.

opera-11-beta-1.jpg

نسخه جدید این مرورگر به همراه قابلیت‌های نوینش قطعا باعث خوشحالی طرفداران اپرا می‌شود. هرچند که شاید ارائه ویژگی API extensions در زمان حاضر آن‌هم در حالی که چنین قابلیتی از سال‌ها پیش در مرورگرهای رقیب وجود داشته، کمی دیر به نظر برسد اما باز هم گامی رو به جلو برای این مرورگر است.

opera-11-beta-2.jpg

البته این تنها قابلیتی نیست که در نسخه ۱۱ اضافه شده است و در بخش تَب‌های این مرورگر نیز تغییرات قابل ملاحظه‌ای دیده می‌شود که می‌توانید با مشاهده این ویدیو کاملا با این قابلیت‌ها آشنا شوید. همچنین اپرا قسمت راهنمایی را هم جهت نوشتن افزونه برای توسعه دهندگان به سایت خود اضافه کرده است. صفحه‌ای نیز برای آپلود افزونه‌های نوشته شده کاربران در سایت وجود دارد. در حال حاضر، ۱۳۱ افزونه مختلف برای این مرورگر ساخته شده که می‌توانید با رفتن به گالری سایت، به آن‌ها دسترسی پیدا کنید. جهت دانلود نسخه جدید اپرا نیز به این لینک مراجعه نمایید.