دروغ اول آوریل گوگل

ارائه نقشه ۸ بیتی برای کنسول‌های قدیمی

نوشته علی عظیمی‌پور 13 فروردين 1391

هنوز هم طرفدار کنسول‌های قدیمی نینتندو و آتاری هستید؟ پس حتما محصول امروز گوگل شما را شگفت زده خواهد کرد؛ نقشه گوگل 8 بیتی. سرویسی که از امروز برای علاقمندان به این کنسول‌ها راه افتاده است و کارتریج مخصوص این نوع از دستگاه‌ها نیز ارائه شده است که در زمان خود به فروشگاه گوگل راه خواهد یافت. این کارت طبق گفته گوگل امکان برقراری ارتباط با اینترنت را داراست و حتی سرویس جست و جو از طریق صدا را نیز به همراه دارد که در شرایط بحرانی تنها با یک فوت ساده می‌توان مشکلات اجرایی را برطرف کرد. پردازش ابری اطلاعات را نیز نباید از قلم انداخت. طراحی لوگو و نقشه این محصول شبیه بازی Dragon Warrior انجام شده تا حال و هوای بهتری را ایجاد کند.

قبل از هر چیز ویدئوی منتشر شده در این رابطه را ببینید تا به نحوه کار با آن پی ببرید. اگر هم دستگاه قدیمی خود را دور انداخته‌اید و یا به هر دلیلی امکان استفاده از آن را ندارید می‌توانید به صفحه نقشه گوگل در وب رجوع کنید و در سمت راست نقشه حالت Quest را انتخاب کنید تا تجربه نقشه 8 بیتی را از دست ندهید. تنها ساعاتی بعد از "ارتقاء" سرویس Maps، کاربران سایت Reddit نقاط دیدنی دنیا را در این نسخه یافته و به اشتراک گذاشته‌اند که دیدن Parthenon در یونان و یا قله اورست (به همراه کوهنوردش) خالی از لطف نیست.

google-Maps-8-bit-parthenon.jpg

دروغ اول آوریل امسال گوگل شاید خیلی هیجان انگیزتر از نوشتن ایمیل با حرکات بدن نباشد و یا به روز‌تر از شوخی‌های قبلی اما مطمئنا خاطره انگیزتر بوده است. شما چطور؟ نظر شما در مورد دروغ آوریل گوگل چیست؟