امکان میزبانی وب بر روی گوگل درایو اضافه شد

نوشته علی عظیمی‌پور 18 بهمن 1391

برنامه‌نویس‌ها و توسعه دهندگان وب گاهی برای آزمایش و ارزیابی عملکرد خود نیاز دارند تا کدهای نوشته را بر روی یک فضای واقعی در وب امتحان کنند و یا حتی از راه دور به مشتریان ارائه نمایند. حالا گوگل به وسیله سرویس ابری Drive خود این امکان را از طریق آپلود کردن سورس‌های HTML،‌ CSS و JavaScript در یک پوشه و ارائه یک لینک بوجود آورده است.

639645_77926595-645x250.jpg

در این سرویس تنها کاری که لازم است انجام دهید ایجاد یک پوشه به صورت Public on the web است. سپس تمام فایل‌های مورد نظر خود را در این پوشه آپلود کنید. با زدن دکمه Preview فایل‌های آپلود شده به وسیله یک لینک ثابت به شما نمایش داده خواهند شد که در نهایت با کپی کردن این لینک می‌توانید نتیجه کار خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

drive-web-hosting.jpg

این بروز رسانی شاید چندان هم کمک بزرگی به تمام کاربران نکند اما مطمئنا برای توسعه دهندگان وب بسیار کارآمد خواهد بود؛ چه بسا در کشور ما ایران بسیاری از برنامه‌نویس‌ها در شهرهای مختلف هستند و برای ارائه نمونه کار اولیه به مشتریان باید مسافت‌های بسیاری را طی کنند،‌ یا حتی دیگر لازم نیست که در تیم‌های برنامه‌نویسی کدها حتما بر روی کامپیوتر دیگران قرار گیرد و به صورت Local اجرا شوند بلکه تنها با داشتن یک حساب گوگل درایو می‌توانید کار خود را به همکاران خود نیز نمایش دهید.

مطمئنا کاربران سرویس جی‌میل به طور خود به خود، تا به حال به این سرویس جذب شده‌اند اما گوگل هر روز با ارائه بروز رسانی‌های بیشتر در این محصول قصد دارد تا کاربران پخش شده در میان رقبا را نیز به سوی خود بکشاند و سهم بیشتری را از آن خود کند.