فایل‌های خود را مستقیما از گوگل درایو به جی‌میل بیاورید

نوشته علی عظیمی‌پور 07 آذر 1391

به طور معمول اگر فایل یا سندی را برای دیگران ارسال کنیم و بعد از ارسال، آن را ویرایش یا تغییر دهیم، تنها یک راه باقیست آن هم دوباره آپلود کردن این سند است. البته شاید حالا با وجود سرویس‌های ابری مثل Google Drive و SkyDrive چندان نیاز به آپلود نباشد اما هربار مجبور هستیم تا به صفحات مورد نظر رجوع کنیم و فایل مورد نظر را به ایمیل خود بیاوریم و یا مستقیما از همان قسمت عملیات ارسال را انجام دهیم. اما Gmail امروز در وبلاگ خود خبر از رفع این نیاز داده است.

از این پس می‌توانید در هنگام ارسال نامه‌های خود به دیگران به طور مستقیم از گوگل درایو مستندات خود را به ایمیل پیوست و ارسال کنید. این موضوع به همراه شیوه جدید ارسال ایمیل جی‌میل کار را در این سرویس پرطرفدار بیشتر از پیش راحت‌تر خواهد کرد. شاید مهم‌ترین بخش این موضوع باشد که بعد از پیوست کردن فایل مورد نظر به نامه خود دیگر نیازی نیست تا بعد از هر تغییر آن را دوباره پیوست نمایید،‌ چرا که فایل ذخیره شده بر روی گوگل درایو قرار دارد و تغییرات به طور لحظه‌ای در آن اعمال می‌شوند و تمامی مخاطبین آن نامه خاص از نسخه به روز شده آن استفاده خواهند کرد. ویژگی بسیار فوق‌العاده بعدی بالا بودن محدودیت حجمی است که تا پیش از این تنها می‌توانستید تا ۲۵‌مگابایت داده را در هر نامه رد و بدل کنید اما به لطف ویژگی جدید جی‌میل می‌توانید تا ۱۰گیگابایت فایل را در هربار ارسال کنید. در نتیجه هر فایل فقط یکبار آپلود می‌شود و از آن پس فقط تغییرات جدید را ذخیره می‌کنید و نیازی نیست با هربار تغییر، فایل‌هایی با حجم زیاد دوباره آپلود شوند. همچنین جی‌میل از این پس کنترل خواهد کرد که آیا همه مخاطبین شما قادر به رویت فایل مورد استفاده هستند یا خیر و اگر اینطور نباشد شما را از این موضوع با خبر می‌کند تا سطح دسترسی مناسب را به مخاطبین بدهید، حتی اگر فقط لینک فایل مورد نظر را در ایمیل قرار داده باشید.

این امکان جدید جی‌میل تا چند روز آینده به طور کامل در اختیار تمام کاربران جی‌میل قرار خواهد گرفت و باید دقت داشته باشید که تنها با روش ارسال جدید کار خواهد کرد و اگر در تنظیمات خود تغییراتی را در این رابطه اعمال کرده‌اید باید آن را به حالت عادی برگردانید.