تبلیغات فیس بوک در فید اصلی کاربران

نوشته آرمان حسینی 15 مرداد 1390

در شبکه اجتماعی فیس‌بوک، یکی از پرکاربرد‌ترین بخش‌ها، News Feed یا‌‌ همان فید اخبار است که کاربران می‌توانند مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط دوستان خود و یا صفحاتی را که لایک زده‌اند را مشاهده کنند. به گزارش وال استریت ژورنال، مارک زوکربرگ قصد دارد در این بخش تغییراتی را اعمال کند.

total-cluster-zuck3.jpg

قرار است در بخش فید‌های خبری فیس‌بوک تبلیغاتی اضافه شود که کاربر امکان غیر‌فعال کردن آن را ندارد و همیشه آگهی‌های مختلف در بین مطالب به اشتراک گذاری شده توسط دوستان قرار خواهد گرفت و به صورت تصادفی نمایش داده خواهد شد. به نظر می‌رسد فیس‌بوک در بین این تغییرات، امکان فیلتر تبلیغات را فراهم آورده تا هر نوع تبلیغی نیز برای‌تان نمایش داده نشود.

زمانی که این خبر در وال استریت ژورنال منتشر شد، یکی از اعضای تیم فیس‌بوک نظری را در این رابطه به ثبت رساند که در آن به این نکته اشاره شده که: "این کار فیس بوک را نمی‌توان تبلیغات دانست. هنگامی که شما به برخی از صفحه‌ها علاقه نشان می‌دهید و آن را لایک می‌کنید، خبرهای مربوطه به آن سایت را دریافت می‌نمایید. شاید نخواهید مستقیم به سایت مورد علاقه خود بروید و در بخشی جداگانه از فیس‌بوک آن را مشاهده کنید. در حقیقت فیس‌بوک یک پنل جداگانه‌ای را برای این کار آماده کرده که در کنار آپدیت معمول فید، این امکان فراهم می‌شود که خبر‌های مرتبط را به صورت لحظه‌ای مشاهده کنید."

تمام تلاش این عضو فیس‌بوک در این بوده تا اشاره نماید این کار فیس‌بوک مرتبط با تبلیغات جدید نیست و امکان مورد نظر برای مشاهده فید‌ها اضافه می‌شود. آن‌چه که در وال استریت ژورنال منتشر شده با کامنت یکی از کارمندان فیس‌بوک در تناقض است و باید منتظر ماند و دید که تغییرات جدید چگونه خواهد بود.