فیس بوک، مسنجر اختصاصی خود را معرفی کرد

نوشته آرش زاد 19 مرداد 1390

هر چه یک سرویس بزرگ‌تر شود، امکانات و ایده‌هایی را که می‌توان روی آن پیاده نمود، شکلی جالب‌تر و معقولی به خود می‌گیرند. قطعا اگر در هر زمینه‌ای، کاربران زیادی شما را دنبال کنند، خواهید توانست خدمات بسیاری را در اختیار آن‌ها قرار دهید؛ مثلا پلتفرم اختصاصی ارسال پیامک!

facebook-messenger.jpg

شبکه اجتماعی فیس‌بوک، امروز صفحه جدیدی را در سایت خود معرفی کرد که در آن، نوید ارائه یک مسنجر برای ارسال پیام بین کاربران این سایت (جدا از اپلیکیشن کلی) را می‌دهد. ایجاد یک اپلیکیشن جداگانه برای این کار، می‌تواند ایده بسیار خوبی برای آن دسته از کاربرانی باشد که بیشتر اوقات در فیس‌بوک وقت می‌گذرانند و یا از آن به‌عنوان یک پلتفرم ارتباطی برای ارسال پیام‌های خود استفاده می‌کنند.

از صفحه معرفی این برنامه می‌توان فهمید که در حال حاضر قرار است این اپلیکیشن برای گوشی‌های آی‌فون و اندروید عرضه شود. هنوز امکان دریافت مسنجر فیس‌بوک فعال نیست اما مطمئنا کاربران به‌زودی خواهند توانست آن‌را دریافت کرده و بر روی گوشی‌های خود نصب نمایند.

باید منتظر ماند و دید که طرح جدید فیس بوک و جداسازی بخش پیام‌ها از اپلیکیشن اختصاصی آن، چقدر می‌تواند مورد استقبال کاربران قرار بگیرد. این نکته را نیز باید در نظر داشت که ارسال SMS به روش‌های فعلی برای کاربران همراه با هزینه است در حالی که اپلیکیشن فیس‌بوک (مانند تعداد زیادی از برنامه‌های مشابه)، این کار را به رایگان برای شما انجام می‌دهد؛ هرچند که در صورت دیدن تبلیغات در قسمت‌هایی از برنامه نباید چندان تعجب کنید!