بهترین شرکت‌ها برای کار کردن در سال 2012

نوشته آرمان حسینی 23 آذر 1390

از جمله فاکتورهای مهم مردم برای فعالیت در شرکت‌های مختلف، مناسب بودن محیط و حقوق دریافتی است. روزانه افراد مختلفی را می‌بینیم که از محیط کار خود راضی نیستند و یا احساس راحتی در آن بخش نمی‌کنند اما برعکس آن، شرکت‌هایی وجود دارند که تلاش می‌کنند بهترین محیط، امکانات و حتی حقوق را به کارمندان خود بدهند تا بالاترین بهره‌وری را داشته باشند.

در تازه‌ترین نظرسنجی که از مردم امریکا به عمل آمده است، سعی شده با مطرح کردن سوال‌های مختلف، بهترین محل کار از جهات مختلف، از نظر مردم انتخاب شود. در نظر سنجی مربوط به سال 2012 که نتایج آن به تازگی منتشر شده، شرکت‌های Facebook, MITRE, Google, Apple, Rackspace در رده‌های بالا و به عنوان بهترین‌ها انتخاب شده‌اند.

در تصویر بالا که لیست نهایی این نظرسنجی است، می‌توانید وضعیت شرکت‌هایی که کارشان مرتبط با فناوری اطلاعات است را به همراه امتیاز مدیرعامل‌ها و خود شرکت مشاهده کنید. اگر بخواهیم محبوب‌ترین شرکت برای کار کردن از نظر مردم (فناوری اطلاعات) در سال 2012 را نام ببریم، مطابق لیست، فیس بوک خواهد بود؛ محبوب‌ترین شبکه اجتماعی این بار بهترین محیط کار برای کارمندان را نیز دارد.