سایت هایی برای ارتباط آنلاین!

نوشته آرش زاد 21 فروردين 1387

موقعیتی را فرض کنید که کامپیوتر خود را به همراه ندارید و در عین حال به یک برنامه مسنجر برای گفتگو (یا چت!) و ارتباط آنلاین نیازمندید. اماکن زیادی مانند مدارس (در صورت محیا بودن خط اتصال!) و محل های کار وجود دارند که اجازه نصب چنین برنامه هایی را به کاربرانشان نمی دهند. خوب در اینگونه مواقع چه راه حلی را پیشنهاد می کنید؟! سایت هایی مثل یاهو و گوگل نسخه آنلاین چنین برنامه هایی را در اختیار کاربرانشان قرار داده اند اما استفاده از آن ها نیز کم و بیش دارای محدودیت است . ده سایت زیر از جمله سایت هایی هستند که این امکان را به شما می دهند تا به وسیله مسنجر های مطرح موجود در نت توانایی لاگین کردن و استفاده همزمان از آن ها را داشته باشید. پس تک تک به معرفی آن ها می پردازیم:

Meebo: میبو یکی از معروف ترین سایت ها در زمینه خدمات گفتگوی آنلاین از طریق مسنجر هاست. سایتی که با AIM، Yahoo!، GTalk، MSN، ICQ و Jabber سازگاری دارد. ضمنا اگر زبان کامپیوترتان فارسی باشد، سایت را به صورت فارسی خواهید دید!

eBuddy: این سایت نیز علاوه بر پشتیبای از AIM، Yahoo! و MSM امکان آنلاین شدن بویسله این مسنجر ها از طریق موبایل را به کاربرانش می دهد. برای این کار کافی است تا به این آدرس بروید!

iLoveIM: پشتیبانی از Yahoo!، GTalk، MSM Messenger و AIM. ضمن اینکه برای استفاده از این سرویس ها نیاز به ثبت نام در خود سایت ندارید.

Imhaha: سازگاری با پلتفرم مسنجرهای Yahoo!، AIM، ICQ و QQ. همچنین مترجم چینی این سایت شاید گاهی به کمکتان بیاید!

RediusIM: سایتی است که برای استفاده از سرویس آن نیاز به ثبت نام دارید. من قبلا برای امتحان این کار را کرده بودم. وجه تمایز این سایت با نمونه های مشابه آن در این است که شهر شما را توسط نقشه گوگل نمایش داده و ضمن این کار تعداد کاربران آنلاین و میزان فاصله آن ها با شما را در اختیارتان قرار می دهد! امکانی که من در هیچ کدام از سایت های دیگر مشاهده نکردم. ضمن اینکه RediusIM با Yahoo!، GTalk، MSN و AIM سازگاری دارد.

KoolIM: مشکل این سایت با وجود عدم نیاز به ثبت نام و پشتیبانی از مسنجر های مختلف، تبلیغات فراوان آن است که ممکن است برای یک کاربر آزاردهنده باشد. اما به هر حال برای استفاده مناسب است!

Instan-t Express: به معروفی دیگر رقبای خود نیست اما تقریبا امکانات یکسانی را در اختیار شما قرار می دهد.

CommunicateTube: هرچند که به نظرم مشکلی در ظاهر سایت وجود دارد اما از نظر عملکر، به خوبی به کاربرانش سرویس می دهد و از GTalk، MSN، ICQ و IRC پشتیبانی می‌کند.

Mabber: بویسله مبر این امکان برای شما فراهم می گردد تا از طریق تلفن همراه خود و بدون نیاز به هیچ مسنجری، از طریق اکانت خود سایت با دیگران گفتگو کنید! این سایت امکان ارسال اس ام اس (یا پیامک!) از کامپیوتر به موبایل را نیز دارد.

IMChat: سایتی که در صورت ثبت نام در آن، امکان استفاده از Yahoo!، AIM، ICQ و MSN را به شما می دهد. ضمن اینکه می‌توانید برنامه قابل نصب سایت را نیز در صورت نیاز دانلود کنید.

به هر حال امیدوارم استفاده از این سایت ها، عادت شما را به چت کردن های روزانه افزایش ندهد! حد تعادل را همیشه رعایت کنید و ضمن این کار منتظر پست بعد باشید!