۷ منبع فوق العاده جهت آزمایش سازگاری طرح های وب با مرورگرهای مختلف

نوشته پویا سلیمی 02 شهريور 1388

مشکل سازگاری طرح های وب با ورود مرورگر های جدید و متفاوت به عرصه دنیای وب شروع شد. هر مرورگر از استاندارد خاص خودش استفاده می کرد و شرکت های سازنده نیز نه تنها تلاشی به پیروی از یک سری ساختار واحد نکردند ، بلکه هر کدام خواستند به نحوی استاندارد های مورد نظر خود را به رقیبانشان تحمیل کنند.

broswerpic.jpg

امروزه سازگاری یک طرح با مرورگر های مختلف یکی از مهمترین مسائل مورد نظر هر طراح وبی است که تلاش می‌کند طرح هایش استاندارد باشند و در اکثر مرورگرهای وب یکسان نمایش داده شوند. وبلاگ نویسان نیز توجه زیادی به این مسئله پیدا کرده اند و اکثر وبلاگ های که محتوای درستی دارند ، طرح های سالم و استانداردی نیز برای خود بر می گزینند.

برای آنکه بفهمیم یک طرح در مرورگر های مختلف چگونه نمایش داده می‌شود ، راه های مختلفی وجود دارد ، معمولا بر روی کامپیوتر یک طراح وب چند مرورگر وب را می‌توانید پیدا کنید ، فایرفاکس ، اپرا ، کروم ، اینترنت اکسپلورر ۶ و یا ۷ و نمونه های دیگر. اما مسئله تنها این چند مرورگر معروف نیست ، کاربران مختلف با سیستم عامل های مختلف از مرورگر های مختلف استفاده می کنند و شاید شما هیچ وقت به صورت مستقیم نتوانید بفهمید کاربری که از سیستم عامل لینوکس استفاده می‌کند ، صفحه وبلاگ شما را چگونه مشاهده می‌کند.

برای آزمایش Cross Browser بودن طرح وبلاگ و یا سایت خود می‌توانید از ابزار آنلاینی که در ادامه معرفی می شوند استفاده کنید:

browsershots.org

browsershots.org.gif

browsrcamp.com این سایت کاملا رایگان نیست و در حالت پیشفرض مرورگرهای سیستم عامل Mac OS X را پشتیبانی می‌کند.

browsrcamp.com.gif

xenocode.com

xenocode.com.gif

crossbrowsertesting.com

crossbrowsertesting.com.gif

NetRenderer

netrenderer.gif

Litmus

litmusapp.com.gif

IETester

IETester.gif

شما هم اگر سایت های مشابهی را می شناسید می‌توانید در بخش نظرات آن را معرفی کنید تا دیگران هم از آن استفاده کنند.